wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkSukces Wojciecha Szulińskiego na turnieju sambo w Teksasie

Sukces Wojciecha Szulińskiego na turnieju sambo w Teksasie

Wojciech Szuliński odnosi sukcesy jako zapaśnik. Fot. Grzegorz Fryc

Wojciech Szuliński – trener i zawodnik nowojorskiej sekcji SG Judo – zdobył dwa złote i jeden srebrny medal podczas ogólnokrajowego turnieju sambo w Teksasie. Turniej ten, organizowany przez The Sambo League USA, jest najbardziej prestiżowym po mistrzostwach USA wydarzeniem tego typu na terenie Stanów Zjednoczonych. Turniej przeprowadzony był w dwóch dyscyplinach: Tradycyjne Sambo Sportowe oraz Combat Sambo, które między innymi pozwala na kopnięcia oraz zadawanie ciosów. Wojciech Szuliński wystąpił w obydwu dyscyplinach, staczając łącznie siedem walk, z których wygrał sześć.

W Sambo sportowym w kategorii do 88 kilogramów polski zawodnik zdobył złoty medal, pokonując zawodnika z Pensylwanii. W Combat Sambo Szuliński wystąpił w dwóch kategoriach wagowych: do 88 kilogramów, zdobywając zloty medal, i do 98 kilogramów, zdobywając srebro po swojej jedynej porażce na turnieju z zawodnikiem z New Jersey.

– Jestem bardzo zadowolony z wyników, które udało mi się osiągnąć podczas tego turnieju, był to dla mnie bardzo ważny sprawdzian przed największymi zawodami sambo na świecie, które odbędą się wkrótce w Rosji. Cieszę się też z tego, że dobrze sprawdziłem się w nowych kategoriach wagowych i myślę, że gdyby nie lekka kontuzja w ostatniej walce, z turnieju przywiózłbym 3 złote medale – mówi Szuliński.

Polonijny zawodnik wkrótce wystąpi na najbardziej prestiżowej imprezie sambo na świecie. Jest to Memoriał Anatoly Kharlampieva w Rosji, na który przyjeżdżają najlepsi zawodnicy świata i najsilniejsze reprezentacje krajów zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Sambo. Szuliński wystąpi na turnieju jako członek kadry USA.

Wojciech Szuliński to na co dzień trener judo w dobrze znanej Polakom sekcji sportowej Szuliński Gaweł Judo Club. Klub zrzesza dzieci z ponad 150 rodzin polonijnych na terenie Nowego Jorku i New Jersey i posiada też sekcję dla dorosłych, w której trenuje aktywny trener i zarazem zawodnik Wojciech Szuliński. Polonijne judo wspierane jest przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową oraz mecenasa Pawła Wierzbickiego z kancelarii prawnej Block Tool Murphy.

Grzegorz Fryc

Fot. Grzegorz Fryc
Fot. Grzegorz Fryc
Fot. Grzegorz Fryc
spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -