wtorek, 4 października, 2022
Strona głównaPoloniaNew JerseyWielkanocny zajączek z wizytą w Polskiej Szkole w Clifton

Wielkanocny zajączek z wizytą w Polskiej Szkole w Clifton

Polska Szkoła w Clifton to miejsce, gdzie dzieci i młodzież nie tylko uczą się języka polskiego, ale też ciekawie i miło spędzają czas, rozwijając swoje pasje, nawiązując przyjaźnie i rozwijając swój językowy, naukowy i twórczy potencjał.

Pozostajemy w oktawie świąt Wielkiej Nocy. W sobotę, 27 marca, szkołę w Clifton odwiedził wielkanocny Zajączek, który przysiadł na ławeczce i czekał na dzieci, by wspólnie z nimi zrobić sobie zdjęcia. Pomysłowi rodzice naszych uczniów przygotowali piękne tło i dekoracje do zdjęć. Pamiątkowe fotografie z tego wydarzenia możecie Państwo oglądać na łamach „Białego Orła”. Podczas gdy dzieci w klasach kończyły wielkanocne projekty, rodzice zajęli się przygotowaniem wielkanocnego kiermaszu, na którym znalazły się między innymi: gipsowe baranki, malowane drewniane pisanki, książeczki dla najmłodszych oraz przepiękne palmy, które w darze dla Komitetu Szkolnego przygotowały nasze utalentowane panie nauczycielki.

Po świętach szkoła planuje jeszcze wiele ciekawych atrakcji dla swoich uczniów, które integrują, rozwijają i zapraszają dzieci i młodzież do aktywności w ramach polonijnej grupy rówieśniczej. Nasi najmłodsi uczniowie włącznie z klasą trzecią, udadzą się do „Turtle Back Zoo” w West Orange. Następna impreza planowana na maj to „piknik” z okazji zakończenia roku szkolnego. Jest on jeszcze w stadium planowania, ale ten ważny akcent, jednoczący wszystkie grupy tworzące szkołę, daje nam możliwość podkreślenia jak istotna i potrzebna jest obecność polskiej szkoły w życiu Polaków na emigracji. Zabawy, wspólny śmiech, rozmowy z rodzicami, nauczycielami i dyrektorem – tak wspólnie, żywo i radośnie mamy zamiar wkroczyć w lato i wspominać udany, choć tak bardzo różny od innych, rok szkolny 2020/2021.

Monika Lewkowicz
Fot. Archiwum szkoły


Polska Szkoła w Clifton
782 Van Houten Ave
Clifton, NJ 07013
Tel. (201) 575-9630
pscliftonnj@gmail.com
www.pscliftonnj.com

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -