piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaPolonia w AmeryceWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Nowym Jorku i New Jersey

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Nowym Jorku i New Jersey

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to idea, która już od ponad trzech dekad jednoczy Polaków niezależnie od miejsca, w którym mieszkają. W tym roku odbył się 31. Finał WOŚP, podczas którego zbierano fundusze na walkę z sepsą.

Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętów potrzebnych do walki właśnie z tym schorzeniem, które, jak wynika z badań, w skali globalnej jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów.

Do akcji włączyła się również Polonia w metropolii nowojorskiej. Wiele osób kwestowało w polskich szkołach, przed kościołami, a także na mniejszych imprezach. Puszki z charakterystycznym serduszkiem można było znaleźć także w polskich sklepach. Główne imprezy WOŚP odbyły się na Long Island w Nowym Jorku oraz w Trenton i w Garfield w New Jersey.

Towarzyszyły im koncerty lokalnych zespołów, liczne aukcje i licytacje, zadbano także o atrakcje i zabawy dla dzieci. Efekty zbiórek są fenomenalne – jak wynika z informacji przekazanych poprzez media społecznościowe, sztab w Trenton, NJ zebrał niemal 118 tys. dolarów, Polonia na Long Island ponad 31 tys. dolarów, a efekt akcji w Garfield i Clifton to prawie 15 tys. dolarów.

WEM
Fot. Facebook.com – Polonia of Long Island, Facebook.com – WOŚP Trenton NJ, Facebook.com – WOŚP NJ/NY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -