piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutWeterani z New Britain oddali hołd poległym w obronie ojczyzny

Weterani z New Britain oddali hołd poległym w obronie ojczyzny

Memorial Day to wyjątkowe święto dla wszystkich weteranów oraz tych, którzy kultywują pamięć o żołnierzach walczących o wolność i poległych na wielu frontach świata. Również weterani z Pl. #111 im. Gen. Józefa Hallera w New Britain wraz z członkiniami Korpusu Pomocniczego Pań działającego przy Stowarzyszeniu Weteranów Armii Polskiej w Ameryce oddali hołd tym, którzy kiedyś służyli wiernie ojczyźnie – czy to Polsce, czy też tej amerykańskiej.

Jak wyjaśnia Robert Iwanicki, kronikarz Pl. #111 SWAP, od 44 lat w każdą ostatnią niedzielę maja przy pomniku „KATYŃ” w sekcji weterańskiej na cmentarzu Sacred Heart weterani i korpusianki oddają należną cześć i honory żołnierzom poległym w minionych wojnach, a także tym, którzy odeszli na wieczną wartę z przyczyn naturalnych.

Warto przypomnieć, że pomnik ten ufundowała placówka Haller Post, a jego uroczyste odsłonięcie, w obecności kilku tysięcy osób, miało miejsce w maju 1980 r.

Ceremonię przy pomniku w niedzielę, 26 maja, prowadzili Robert Iwanicki i adiutant protokołowy Janusz Dutkowski. Wiązankę kwiatów złożyli I wicekomendant Pl. #111 Zdzisław Jakubowski i prezes KPP Czesława Małyszko.

Po porannej ceremonii jej uczestnicy udali się do kościoła Sacred Heart, gdzie o godz. 10:00 została odprawiona msza św. w intencji weteranów.

JLS
Fot. Robert Iwanicki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -