piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutŚwiąteczna niedziela w parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport

Świąteczna niedziela w parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport

Boże Ciało to święto, z obchodami którego wiążą się szczególnie barwne tradycje i zwyczaje. Dzieci sypiące kwiaty, chłopcy dzwoniący dzwoneczkami, uroczysta procesja do czterech ołtarzy – tak wygląda Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w chyba wszystkich parafiach w Polsce, ale też w mających polską genezę parafiach w USA.

Nie inaczej było w parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport, gdzie w niedzielę, 2 czerwca, najpierw odprawiona została uroczysta msza św., której przewodniczył proboszcz o. Norbert Siwiński. O jej oprawę muzyczną zadbał Chór św. Faustyny. Potem parafianie przeszli w procesji do przygotowanych wcześniej ołtarzy.

Po nabożeństwie przy polskim kościele odbył się rodzinny piknik św. Antoniego, któremu towarzyszył „Farmers Market”. Duży wybór artykułów domowej roboty, wypieków, przetworów, a także liczne sadzonki kwiatów i warzyw cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony uczestników pikniku, podobnie jak kilka stoisk, na których swoje produkty i usługi prezentowali lokalni wystawcy.

Podczas pikniku nie zabrakło też występu dzieci z zespołu „Polanie”, wręczono także nagrody dla najlepszych uczniów Szkoły Kultury i Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bridgeport.

JS
Fot. Archiwum parafii/A. Więciorkowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -