wtorek, 21 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaWeekendowe oblężenie Tatr

Weekendowe oblężenie Tatr

Słoneczny weekend przyciągnął w Tatry tłumy turystów. Tłumy turystów wędrują nie tylko dolinami. Pod szczytami tworzą się kolejki oczekujących do wejścia.

Kolejka oczekujących do kolejki na Kasprowy Wierch, 12 września, w Zakopanem. Słoneczny weekend przyciągnął w Tatry tłumy turystów. Fot. Grzegorz Momot/PAP

Wielu turystów na tatrzańskich szlakach oznacza także wzmożoną pracę ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy w sobotę udzielali pomocy 14 poszkodowanym, w kilku akcjach brał udział śmigłowiec. W nocy z soboty na niedzielę odbyły się dwie akcje ratunkowe – w jednym przypadku ratownicy znosili w noszach poszkodowanego z rejonu Grzybowca, a w kolejnej akcji pomagali dwójce turystów, którzy zgubili szlak schodząc z Rysów.

Kolejki oczekujących do wejścia tworzą się m.in. przy wejściu na szczyt Giewontu, Świnicę, Zawrat, Rysy, Szpiglasowy Wierch. W sobotę wielu turystów wybrało się także na Orlą Perć, gdzie również tworzyły się kolejki do wejścia na łańcuchy czy drabinkę.

Szymon Bafia/PAP

 

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -