wtorek, 16 sierpnia, 2022
Strona głównaPoloniaMassachusettsWe wrześniu odbędą się Polonijne Dożynki w Bostonie

We wrześniu odbędą się Polonijne Dożynki w Bostonie

Dożynki to wspaniała okazja nie tylko do zabawy we wspólnym, polonijnym gronie, ale również do celebracji tego, co najpiękniejsze w polskiej kulturze. Również podczas dożynek w Bostonie nie zabraknie elementów tradycyjnego święta plonów.

Polonijne Dożynki w Bostonie to wydarzenie mające wieloletnią tradycję. Fot. Archiwum WEM

Polonijne Dożynki w Bostonie to wydarzenie mające wieloletnią tradycję. Organizowane rokrocznie, od ponad trzech dekad, na stałe wpisały się w kalendarz lokalnej Polonii i zawsze przyciągają liczne grono miłośników polskiej kuchni, muzyki i kultury. Niestety pandemia na dwa lata przerwała tę tradycję. Jednak teraz, gdy większość restrykcji już zniesiono, organizatorzy są dobrej myśli i właśnie podali datę tegorocznego festiwalu.

Dożynki odbędą się w niedzielę, 18 września. Rozpoczną się uroczystą mszą św. dożynkową odprawioną o godz. 11:00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w południowym Bostonie (655 Dorchester Ave.), następnie zabawa będzie kontynuowana na przykościelnym placu. W programie wydarzenia przewidziane są liczne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. Szczegóły będą podane wkrótce, więc warto zaglądać na stronę parafii: www.ourladyofczestochowa.com i na facebook (facebook.com/Polish-Harvest-Festival-Boston). Więcej informacji można też uzyskać pod numerem tel. 617-268-4355.

Wstęp na dożynki jest bezpłatny i wszyscy są mile widziani!

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -