niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaDziałyPoradyWażne informacje dla osób urodzonych w 1957 roku oraz powyżej 65 lat

Ważne informacje dla osób urodzonych w 1957 roku oraz powyżej 65 lat

Kto się kwalifikuje do programu ubezpieczenia Medicare?

Z programu Medicare mogą korzystać osoby, które:

 • są obywatelami lub mają stały pobyt co najmniej 5 lat oraz
 • ukończyły 65 lat lub
 • nie ukończyły 65 lat, ale kwalifikują się z tytułu szczególnych niepełnosprawności lub otrzymują rentę inwalidzką co najmniej 2 lata;
 • w dowolnym wieku, jeśli mają diagnozę schyłkowej niewydolności nerek (mocznica) lub ALS.

Kończysz 65 lat lub przechodzisz na emeryturę, lub tracisz ubezpieczenie w pracy? Sprawdź, kiedy należy się zarejestrować do Medicare, aby uniknąć kary, która będzie pobierana dożywotnio i co miesiąc od Twojej emerytury!

Medicare – okresy zapisowe

Wstępny okres zapisów dla osób urodzonych w 1957 roku obejmuje miesiąc 65. urodzin, trzy miesiące przed i trzy miesiące po nim, a więc trwa siedem miesięcy i jest indywidualny. Zaleca się zapisanie do Medicare w lokalnym biurze Social Security do 3 miesięcy przed 65. Urodzinami. Medicare zacznie działać od 1. dnia miesiąca urodzin.

Można zarejestrować się tylko telefonicznie lub przez stronę http://www.ssa.gov/benefits/medicare

Specjalny Okres Zapisów (SEP)

W pewnych sytuacjach można się zapisać do Medicare poza wstępnym okresem zapisów. Osoby, które mają powyżej 65 lat i tracą pracę lub ubezpieczenie, mogą skorzystać z SEP. Specjalny okres zapisów przysługuje osobom, które spełniają jeden z poniższych warunków:

 • tracą ubezpieczenie zapewniane przez pracodawcę;
 • przechodzą na emeryturę i tracą grupowe ubezpieczenie;
 • otrzymują stanową pomoc finansową do Medicare lub rządową dopłatę do leków Extra Help;
 • uzyskały uprawnienia z powodu niepełnosprawności lub przewlekłego schorzenia.

WAŻNE!

Osoby nie muszą pobierać emerytury w wieku 65 lat, aby otrzymać Medicare, ale jeśli chcą pobierać emeryturę, muszą być zapisani do Medicare!

Osoby posiadające ubezpieczenie grupowe w miejscu pracy mogą odroczyć zapisanie się do Medicare w wieku 65 lat i kary za późniejsze przystąpienie do Medicare nie będą naliczone!

Warto jednak porównać ubezpieczenie grupowe z ubezpieczeniem Medicare, ponieważ często Medicare jest tańszą opcją.

Osoby, które posiadają zieloną kartę min. 5 lat i nie pracowały w USA lub nie przepracowały 10 lat, mogą również zapisać się do ubezpieczenie Medicare!

W CT oferowana jest pomoc finansowa do Medicare, do zakwalifikowania się brany pod uwagę jest tylko miesięczny dochód brutto, bez względu na posiadane oszczędności – warto sprawdzić, czy się Państwo kwalifikujecie, aby zaoszczędzić na dopłatach do składek, rachunków Medicare i leków.

Przykład 1.

Państwo Nowakowie ukończyli 65 lat, nadal pracują i nie pobierają emerytury. Jeśli ich przychód brutto nie przekroczy $74,300/ rok, otrzymają całkowitą pomoc finansową do Medicare; czyli nie będą płacić miesięcznej składki za Część B (w roku 2022 wynosi $170.10/ miesiąc) i rachunków medycznych, a maksymalny koszt leków wyniesie $9.85/ lek lub mniej!

Przykład 2.

Pani Zofia jest na emeryturze i jej miesięczna amerykańska emerytura brutto, wraz z polską emeryturą i funduszem z pracy wynosi $2,300 – również pani Zofia może otrzymać całkowitą pomoc finansową do Medicare.

Przykład 3.

Pan Jerzy jest na rencie inwalidzkiej od 3 lat i otrzymuje z tego tytułu brutto $1,170/miesiąc, żona pana Jerzego pracuje i nie ma 65 lat; jej dochód brutto z pracy wynosi 600/tydzień, czyli ich łączny przychód miesięczny wynosi $3,750. Pan Jerzy otrzyma częściową pomoc finansową, czyli zwrot opłaty za składkę Part B – $170.10/miesiąc, jak również dopłatę do leków. Nadal jednak będzie płacił rachunki medyczne (co-pays).

Pomogę wybrać najlepszy plan zdrowotny i na leki w ramach jednego prostego planu Medicare Advantage, który obejmuje między innymi:

 • opłatę od $0 na miesiąc, z górną granicą własnych wydatków;
 • ubezpieczenie dentystyczne i okulistyczne;
 • badanie słuchu i dopłaty do aparatów słuchowych;
 • ubezpieczenie wypadkowe na cały świat;
 • darmowy dostęp do siłowni oraz wiele innych benefitów ważnych dla seniorów!

Pomogę wybrać odpowiedni plan zdrowotny i na leki w ramach jednego prostego planu Medicare Advantage już od $0/miesiąc.

Konsultacje i usługi związane ze zmianami ubezpieczenia są zawsze darmowe!

Bezpłatnie pomagam w kontaktach z Social Security Administration oraz odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości związane z Medicare oraz planowaniem emerytalnym.

ZAPRASZAM!

Aleksandra Mroz


Aleksandra Mroz 
Licencjonowany specjalista ubezpieczeń medycznych w CT, MA, RI
tel. 860.997.3054
185 Silas Deane Why
Wethersfield, CT 06109

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -