sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAAmerykaWaszyngton: spotkanie Pierwszych Dam RP i USA

Waszyngton: spotkanie Pierwszych Dam RP i USA

1 marca w Białym Domu w Waszyngtonie odbyło się spotkanie Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser–Dudy i Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych Jill Biden. Tematem rozmowy były m.in. aktualne i długoterminowe wyzwania w zakresie wsparcia ukraińskich uchodźców.

Agata Kornhauser – Duda spotkała się 1 marca w Białym Domu z Jill Biden. Fot. White House/Erin Scott

Agata Kornhauser–Duda przedstawiła Pierwszej Damie USA sytuację uchodźców ukraińskich w Polsce, skupiając się szczególnie na systemie edukacji, którym objęte są ukraińskie dzieci przebywające obecnie w Polsce. Poinformowała również o prowadzonych w Polsce szkoleniach dla ukraińskiego personelu medycznego oraz o pilnych potrzebach w obszarze wyposażenia w sprzęt medyczny tzw. „szpitali na kółkach” organizowanych na terenach zniszczonych wskutek działań wojennych.

W spotkaniu uczestniczył też ambasador RP w Waszyngtonie Marek Magierowski. Fot. KPRP

Agata Kornhauser–Duda i Jill Biden omówiły również rozwiązania funkcjonujące w polskim i amerykańskim systemie szkolnictwa w zakresie edukacji dzieci niepełnosprawnych.

W spotkaniu uczestniczyli Ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Marek Magierowski i Andrzej Dera, Sekretarz Stanu w KPRP.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -