niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsWarto znać swoje korzenie!

Warto znać swoje korzenie!

W najbliższym czasie odbędą się dwa niezwykle ciekawe webinary zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Genealogiczne w Massachusetts. Pierwsze z wirtualnych spotkań zaplanowane jest na sobotę, 6 listopada, i poświęcone będzie dokumentom notarialnym jako źródłom wiedzy na temat przodków i rodzinnej historii. Drugie odbędzie się w niedzielę, 5 grudnia, a tematem będą zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem.

Wykład na temat dokumentów notarialnych poprowadzi prawnik Michał Jan Marciniak. Fot. pgsma.org

Tematem pierwszego ze spotkań będą „Akty notarialne z Polski i ich wykorzystanie w badaniach genealogicznych”. Akty notarialne są jednym z najcenniejszych dokumentów w badaniach genealogicznych. Zapisy te mogą zawierać szczegóły dotyczące codziennego życia przodków i ich własności. Podczas tej prezentacji uczestnicy dowiedzą się, jakie rodzaje aktów notarialnych można znaleźć w archiwach, czego można się z nich nauczyć, jak szukać takich zapisów i co zrobić, jeśli nie można ich znaleźć w internecie. Prelekcję poprowadzi Michał Jan Marciniak, który jest praktykującym prawnikiem i zapalonym genealogiem. W 2005 roku założył własną firmę badawczą „PolGen Research” oferującą unikalne połączenie usług prawnych i genealogicznych dla szerokiej gamy klientów na całym świecie. Jest także prezesem Warszawskiego Towarzystwa Genealogicznego, wiceprezesem Stowarzyszenia Polskich Genealogów Zawodowych oraz członkiem-założycielem Polskiego Towarzystwa Genealogicznego. Wykłada na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na pierwszym wydziale podyplomowym „Genealogia. Teoria i praktyka”.

Prelekcja rozpocznie się o godz. 1:00 pm. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o rejestrację na stronie: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_ttVg0fIlQA6pwzRT4fkpMg

Grudniowy webinar poświęcony będzie zwyczajom związanym z obchodami świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Wykład pt. „Polish Christmas Customs, Wigilia, and Opłatek” wygłosi Sophie Hodorowicz Knab, która wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych wraz z rodzicami i rodzeństwem w 1954 roku. Dorastała wśród Polonii amerykańskiej, ucząc się mówić po angielsku i stając się Amerykanką na wszystkie sposoby, ale jej polscy rodzice zaszczepili w niej również wszystkie tradycje i zwyczaje ich ojczystej Polski. Jako osoba dorosła pielęgnuje swoje dziedzictwo i zawsze chętnie dzieli się tym, co wie, z innymi. Jest uznanym wykładowcą i autorem książek, m.in. „Polish Country Cottage Cookbook”, a jej najnowsze dzieło nosi tytuł „Polskie zioła, kwiaty i medycyna ludowa”. Jest współautorką Polish American Journal i Am-Pol Eagle.

Wykład, zaplanowany na niedzielę, 5 grudnia, rozpocznie się o godz. 1:00 pm. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o rejestrację na stronie: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_XDA4W-iKSROLf9TbiVRaYw

Udział w obu spotkaniach jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pgsma.org

JLS

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -