piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaTurystykaWarszawa zwyciężyła w plebiscycie na najlepszą europejską destynację

Warszawa zwyciężyła w plebiscycie na najlepszą europejską destynację

Warszawa zwyciężyła w plebiscycie „European Best Destination 2023”. W internetowym głosowaniu, które trwało trzy tygodnie, wzięło udział niemal 700 tys. osób ze 178 krajów świata. Na stolicę Polski oddano 142 tys. głosów, co zapewniło jej zwycięstwo.

Na stolicę Polski oddano w plebiscycie dokładnie 142 081 głosów. Fot. Archiwum WEM

W konkursie brało udział 21 europejskich miast. Oprócz Warszawy były to m.in. Ateny (które zajęły drugie miejsce, uzyskując 91 tys. głosów), Praga, Kopenhaga czy Wiedeń.

„Mamy to! Mamy zainteresowanie całego świata naszym miastem. Warszawa jest tego warta! Miasto tak nowoczesne, prężnie się rozwijające, z niezwykłą historią. Stolica zieleni, wygody i wolnego czasu. Miasto kontrastów, w którym każdy znajdzie równowagę. Miasto, w którym kilka kilometrów od nowoczesnego, tętniącego życiem Nowego Centrum Warszawy i tuż obok zabytkowej Starówki wśród zieleni wije się Wisła, prawdziwie dzika rzeka. Takie rzeczy tylko w Warszawie!” – tak zwycięstwo w plebiscycie skomentował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. „Tytuł +European Best Destiation 2023+ to nie tylko prestiż. Zwycięzcy z poprzednich lat odnotowywali kilkunastoprocentowy wzrost liczby turystów. Zapraszamy do Warszawy!” – dodał.

Na temat możliwości, jakie stwarza wygrana w plebiscycie, wypowiedział się też dyrektor stołecznego Biura Turystyki Paweł Moras. „To ważne, aby dzisiejsze zwycięstwo przekuć w długofalowy sukces. Mamy niebywałą okazję, by pokazać się z najlepszej strony i zadbać, by Warszawa już na stałe zamieszkała w świadomości turystów jako miejsce warte odwiedzania: atrakcyjne, otwarte i gościnne. Mamy potencjał, aby to osiągnąć” – stwierdził.

Warszawa została doceniona i wyróżniona także przez organizatora w czterech dodatkowych kategoriach: Best Cultural Destination (stolica kultury), Best Destination for Food Lovers (stolica dobrego smaku), Safest Destinations in Europe (stolica bezpieczeństwa) i Best Destinations for a city break (najlepsze miejsce na krótki wypad).

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -