piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy Jork„WANDER” – wystawa rzeźby

„WANDER” – wystawa rzeźby

7 maja przy 189 Banker Street na Greenpoincie miał miejsce interesujący wernisaż. ABC Stone, we współpracy z New York Academy of Art, otworzył jedenastą doroczną wystawę rzeźby. Odbyła się ona w nowej przestrzeni wystawowej firmy ABC Stone, w sercu Brooklynu, aby uhonorować Michaele Roman i Candice Russell – rzeźbiarki, które zwyciężyły w Carrara Merit Residency Scholarship w 2023 roku.

Andrzej Szczepaniec ze swoją rzeźbą „Lalka”

ABC Stone od ponad ćwierć wieku współpracuje z najlepszymi architektami i projektantami na świecie. New York Akademy of Art, założona w 1982 roku przez artystów, naukowców i mecenasów sztuki, w tym Andy’ego Warhola, jest instytucją edukacyjną non-profit, która łączy w sobie intensywne szkolenie techniczne w zakresie rysunku, malarstwa i rzeźby. Studenci Akademii uczą się tradycyjnych metod i technik oraz zachęcani są do wykorzystywania tych umiejętności do tworzenia sztuki współczesnej.

Andrzej Szczepaniec ze swoją rzeźbą „Lalka” i tańczącą „żywą rzeźbą”

Goście, którzy przybyli na wernisaż, zostali zaproszeni do wędrówki po wystawie wewnętrznej i zewnętrznej, przestrzeń zamieniła się w labirynt wypełniony rzeźbami. W wystawie zatytułowanej „WANDER” wzięło udział trzynastu rzeźbiarzy, w tym Andrzej Szczepaniec, który zaprezentował swoją pracę „Lalka” z brązu.

Wernisaż miał wręcz teatralną oprawę. Gości witała dama stojaca na podwyższeniu, w pięknej czerwonej kreacji, której nie powstydziłaby się MET Gala (która odbyła się dzień wczesniej). Tren jej sukni był jakby czerwonym dywanem, zachęcającym do wejścia na wystawę. Pomiędzy rzeźbami na tle marmurowych płyt tańczyły dwie „żywe rzeźby”, czyli nagie gracje pomalowane we wzory marmuru.

Wystawa czynna będzie do 4 września 2024 r. Można ją oglądać od 9 am do 4 pm od poniedziałku do piątku po uprzednim e-mailowym umówieniu z Tiną Annino – Digital Marketing Manager: tina@abcworldwidestone.com.

Tekst i zdjęcia: Zosia Zeleska-Bobrowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -