niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaPolonia w AmeryceJubileusz Polonez America: „Świętujemy rozwój!”

Jubileusz Polonez America: „Świętujemy rozwój!”

Świętując rocznicę działalności Polonez America w nowej odsłonie, przybliżamy to, co udało się osiągnąć przez ten rok i dzielimy się naszą wizją rozwoju i planami na przyszłość. A o tym wszystkim opowiada nam dyrektor generalny Polonez America Bartosz Madera.

– Cały czas podejmujemy współpracę z nowymi agentami i wdrażamy nowe usługi – mówi Bartosz Madera, dyrektor generalny Polonez America

Jak radzi sobie na rynku Polonez America?

Świętując pierwszą rocznicę Polonez America w nowej odsłonie, z radością mogę przekazać, że w ciągu tego roku dostarczyliśmy prawie sto tysięcy paczek, łącząc polskie rodziny w USA z ich bliskimi w Polsce i na świecie. Oznacza to tysiące zadowolonych klientów w Stanach Zjednoczonych i Polsce. Udało nam się osiągnąć ten sukces dzięki zaangażowaniu naszego zespołu i ugruntowanej pozycji operacyjnej. Jesteśmy z tego naprawdę dumni. Nasz rozwój i ekspansja są kontynuowane, cały czas podejmujemy współpracę z nowymi agentami i wdrażamy nowe usługi – i nie możemy się doczekać kolejnych sukcesów.

Co się stało z Polonez Parcel Service?

Firma Polonez Parcel Service (PPS) powstała w 1980 roku. W ciągu ponad 30 lat działalności wyrosła na potężną markę, rozpoznawalną na całym świecie. W 2017 roku PPS został przejęty przez inwestora, tzw. „private equity”. Firma nadal działała, ale w pewnym momencie przestała być w stanie spłacać swoje zobowiązania i nagle zakończyła działalność w marcu 2023 r. W rezultacie wszyscy członkowie zespołu zostali zwolnieni z obowiązków służbowych w trybie natychmiastowym. Ucierpiał również transport ładunków. W porcie w Hamburgu utknęło 18 kontenerów morskich z około 12,000 paczek oraz mnóstwo towarów handlowych. W kwietniu 2023 roku International Logistics Group Meest dowiedziała się o tej tragicznej sytuacji i postanowiła interweniować. Meest nabył aktywa Polonez Parcel Service. Nazwy marek: Polonez (wraz z Doma Export i International Package Shipping), będące częścią własności intelektualnej, zostały przekazane firmie Meest, która z kolei stworzyła nową, samodzielną firmę i nazwała ją Polonez America. Polonez America został oficjalnie zarejestrowany w kwietniu 2024 roku. Na nową firmę nie zostały przeniesione żadne zobowiązania, długi, umowy itd. Wszystkie długi Polonez Parcel Service pozostały długami PPS i nie były ani nie są związane z Polonez America. Jednak pomimo że Polonez America nie miał żadnych zobowiązań wobec klientów PPS, których paczki utknęły w nieopłaconych kontenerach, to firma postanowiła z własnej woli pomóc i dostarczyć te przesyłki na własny koszt – a ten był ogromny. Za wydanie kontenerów i dostarczenie paczek do odbiorców zapłacono blisko milion dolarów. Polonez America nie musiał wydawać tej kwoty, od początku było też jasne, że jej zwrot będzie nie do wyegzekwowania, ale była to po prostu słuszna rzecz, którą należało zrobić. 18 kontenerów zawierających około 12,000 paczek zostało pomyślnie dostarczonych do odbiorców. W kolejnym kroku Polonez America zwrócił się do pracowników dotkniętych zakończeniem działalności PPS, proponując im pracę w nowo powstałej spółce.

W ciągu minionego roku Polonez America dostarczył prawie sto tysięcy paczek. Główny magazyn i centrum logistyczne firmy mieści się w Port Reading w stanie New Jersey

Czy jest szansa, że taka sytuacja się powtórzy?

Absolutnie nie. Chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy, jesteśmy pewni naszej infrastruktury i pozycji na rynku. Od początku 2024 roku podjęliśmy współpracę z 28 nowymi agentami i wciąż otwieramy kolejne punkty. Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom w dowolnym miejscu w USA możliwości bezproblemowej i wygodnej wysyłki paczek. Dlatego uruchomiliśmy usługę online dającą opcję wysyłania paczek z dowolnego miejsca w USA za pomocą smartfona. Nasz klient może po prostu nadać przesyłkę online na naszej stronie internetowej, co oznacza, że kurier odbierze paczkę z domu klienta o dogodnej dla niego porze i przywiezie ją do naszego magazynu, a my wyślemy ją do Polski. Polonez America jest teraz silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Czy Polonez America to ukraińska firma?

Polonez America jest częścią Meest Global Logistics Group, która została utworzona przez międzynarodową firmę Meest Corporation Inc. w Toronto w Kanadzie w 1989 roku. Biura Meest działają w USA, Kanadzie, Chinach, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Ukrainie, Polsce, Uzbekistanie, Kazachstanie, Gruzji, Armenii i wielu innych krajach – jest to ponad 30 biur na całym świecie. Sieć wysyłkowa marek Meest obejmuje m.in. Meest-America Inc., Meest Corporation, Meest International, Meest Post, Meest Polska, z których połowa ma siedzibę w Polsce. Meest Group ma pod swoim parasolem ponad 50 podmiotów, a wszystkie z nich są samodzielnymi firmami. Polonez America pozostaje polską marką z polskim kierownictwem i pracownikami. Nasze biuro w USA znajduje się w Port Reading, NJ, współpracujemy też z szeroką siecią partnerów w Polsce i na świecie.

Co to oznacza dla polskiego klienta? Jakie korzyści wiążą się z tym, że Polonez America działa w ramach Meest Global Logistics Group?

Przynależność do Meest Global Logistics Group zapewnia najwyższą jakość usług, co daje klientom pewność, że obsługa przebiegać będzie zgodnie z międzynarodowymi standardami jakości i niezawodności. Synergia globalnych zasobów zarządzania i finansowania zapewnia zabezpieczenie przed ryzykiem. Wykorzystując wiedzę i stabilność oferowaną przez Meest Global Logistics Group, Polonez America może zaoferować swoim klientom dodatkowe wsparcie i bezpieczeństwo. Nasi klienci mogą korzystać z innowacyjnych rozwiązań stosowanych w Polonez America. Aktywnie wdrażamy innowacje technologiczne, które upraszczają proces nadawania i śledzenia przesyłek. Co więcej, współpraca z Polonezem oferuje dostęp do ponad 50 kierunków dostaw, które stale się rozwijają, łącząc polskie rodziny na całym świecie.

Sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania całego zespołu, który na co dzień wspiera zarówno klientów, jak i agentów, starając się, aby obsługa przebiegała jak najbardziej bezproblemowo

Jakie usługi zapewniacie?

Polonez America realizuje wysyłkę z USA do Polski i 50 innych krajów. Dostarczamy paczki, pojazdy, towary handlowe i cały dobytek domowy. Polakom przeprowadzającym się z USA z powrotem do Polski oferujemy pomoc dostosowaną do indywidualnych potrzeb, zapewniającą wygodny i pewny transport tzw. mienia przesiedleńczego. Nasze usługi spedycyjne obejmują zarówno przystępne cenowo przesyłki morskie z terminem do 5 tygodni, jak i szybkie dostawy lotnicze do 5 dni. Zapewniamy też elastyczne opcje wynajmu kontenerów.

Oprócz naszych kompleksowych rozwiązań w zakresie wysyłania paczek oferujemy wygodne usługi online: nasza platforma e-commerce umożliwia klientom w Polsce bezproblemowe zakupy w amerykańskich sklepach internetowych, z wydajną wysyłką bezpośrednio do domu.

Klientom w Stanach Zjednoczonych nasza usługa wysyłkowa online zapewnia bezproblemową dostawę od drzwi do drzwi. Niezależnie od tego, czy jest to pojedynczy dokument, czy duży ładunek, nasz oddany zespół dokłada wszelkich starań, aby zapewnić spersonalizowaną opiekę i niezawodną obsługę na każdym etapie. Wszystko, co jest potrzebne, żeby wysłać paczkę – my się tym zajmiemy.

Jaka jest filozofia działania Polonez America?

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, w którym ludzi tak często dzieli odległość, Polonez America łączy światy. Wprost z domów naszych klientów do Polski lub 50 innych krajów nie tylko dostarczamy paczki – podtrzymujemy więź między ludźmi, dajemy im radość i tworzymy cenne wspomnienia. Naszą misją jest zdobywanie zaufania naszych klientów uczciwością i profesjonalizmem, świadcząc usługi na najwyższym poziomie w najniższej cenie. Utrzymujemy uczciwe i otwarte relacje z naszymi klientami i agentami. Nasi pracownicy zawsze chętnie pomogą w nadaniu paczki i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Jakie są plany Polonez America na dalszy rozwój?

Cieszymy się, że możemy poszerzyć rynek poprzez otwarcie wielu nowych agencji. Jeśli jesteś właścicielem firmy i czytasz ten artykuł, zapraszamy do zostania naszym partnerem. Nieustannie wprowadzamy innowacje i rozwijamy nasze usługi, aby sprostać zmieniającym się potrzebom naszych klientów i agentów. Nieustannie inwestujemy w rozwój procesów, systemów informatycznych i inicjatyw związanych z obsługą klienta, aby mieć pewność, że każda interakcja z naszą firmą jest bezproblemowa i efektywna zarówno dla naszych klientów, jak i agentów. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego głównego biura i magazynu zlokalizowanych pod adresem 600 Markley Street, Port Reading, NJ 07064, gdzie możemy zorganizować oprowadzanie, aby każdy mógł zobaczyć nasze obiekty i to, jak działamy. Mamy również ambitne cele zwiększenia liczby krajów dostawy do 200 i planujemy do końca tego roku uruchomienie wysyłki paczek z Polski do USA, aby cykl połączeń z polskimi klientami mógł działać w obie strony. Podsumowując: nasz wysiłek wkładany w rozwój, innowacje i satysfakcję klienta podkreśla nasze zaangażowanie w świadczeniu usług najwyższej jakości w każdym aspekcie naszej działalności biznesowej. W tym roku szykujemy wiele innowacji. Zachęcam do śledzenia mediów społecznościowych Polonez America, aby być na bieżąco oraz do odwiedzenia naszej strony www.polonezamerica.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -