niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaW wieku 74 lat zmarł dziennikarz Tomasz Wołek

W wieku 74 lat zmarł dziennikarz Tomasz Wołek

Zmarł Tomasz Wołek. Dziennikarz, publicysta i działacz opozycji w okresie PRL miał 74 lata – poinformowało radio TOK FM. Tę wiadomość potwierdził PAP Jacek Żakowski.

Fot. PAP/Jacek Turczyk

O śmierci dziennikarza poinformował poseł I kadencji Piotr Fogler. „Dziś rano zmarł Tomek Wołek, wspaniały człowiek, dziennikarz… Tomku bardzo smutno, okropna wiadomość, Grażynko współczujemy !!!” – napisał na swojej stronie na Facebooku. Informację potwierdziła w rozmowie z TOK FM rodzina zmarłego. Wołek był stałym gościem Jacka Żakowskiego w piątkowym Poranku Radia TOK FM.

Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 r. Ukończył studia z zakresu historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego.

W 1968 r. brał udział w wiecach studenckich związanych z ówczesnym kryzysem politycznym. Działał w Ruchu Młodej Polski i Solidarności. Był m.in. redaktorem naczelnym „Życia Warszawy” i „Życia”, a podczas stanu wojennego publikował w pismach podziemnych.

Tomasz Wołek publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczypospolitej” i „Polityce. Publikował także książki, w tym „Copa America” oraz „Mexico Catolico”. Za swoją działalność otrzymał Nagrodę Kisiela (1997 r.) oraz został odznaczonym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2011 r.).

Anna Kruszyńska/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -