poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Strona głównaDziałyOpinieW politycznym skrócie

W politycznym skrócie

Parada (nie)Równości?

W sobotę, 19 czerwca, ulicami Warszawy przeszła XX Parada Równości. Na temat tego wydarzenia wypowiedział się w TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Stwierdził, że „ktoś, kto demoralizuje, kto promuje różnego rodzaju dewiacje nie ma takich samych praw publicznych jak osoba zachowująca się zgodnie ze standardami i z normami”. – Polacy dokładnie wiedzą, kto jest normalny, a kto nie. Przed telewizorami siedzą dzisiaj normalni ludzie – mówił minister, zwracając się do widzów telewizji publicznej. Wyraził też wątpliwość, by mężczyznę ubranego w kobiecy strój można było uznać za normalnego człowieka.

AGROunia protestuje

We wtorkowy poranek, 22 czerwca, pracowników Ministerstwa Rolnictwa przywitał smród gnojówki i bele słomy, blokujące wejście do budynku. W ten sposób swoje niezadowolenie wyrazili rolnicy zrzeszeni w AGROunii, którzy skarżą się na warunki hodowli świń w Polsce. – Rolnicy są wykańczani kolejnymi restrykcjami, które nic nie dają, a zabijają małe gospodarstwa – stwierdził szef AGROunii, Michał Kołodziejczak i zapowiedział kolejne protesty.

Tłoczno na prawicy

W niedzielę, 20 czerwca, oficjalnie ogłoszony został start Partii Republikańskiej –nowej inicjatywy politycznej w Polsce, powstałej z połączenia części Porozumienia i Stowarzyszenia Republikanie. Liderem nowej partii został Adam Bielan, walczący do tej pory z Jarosławem Gowinem o władzę w Porozumieniu. – Jesteśmy i pozostajemy częścią Zjednoczonej Prawicy – zapewnił Bielan. Na inauguracji nowej partii obecny był prezes PiS Jarosław Kaczyński, który zadeklarował, iż „wszyscy jesteśmy republikanami”.

Morawiecki przed Tuskiem

Aż 27% ankietowanych jest zdania, że obecny szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki byłby najlepszym premierem – tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” 19 czerwca na grupie 1000 Polaków. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski, który zyskał zaledwie 7.6% poparcia. Trzeci jest Donald Tusk – byłego premiera wskazało 5.6% badanych.

TVP Info do likwidacji?

W niedzielę, 20 czerwca, ruszyła zainicjowana przez Koalicję Obywatelską akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy o likwidacji TVP Info i abonamentu RTV. Do akcji aktywnie włączył się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Prawda i zaufanie do władzy – na tym musi opierać się państwo. Nie będzie tak dopóki z rządowej „publicznej” telewizji będzie wylewał się hejt, propaganda, ciągłe skłócanie i dzielenie obywateli. Mówimy #StopTVPInfo” – napisał Trzaskowski na Twitterze.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułTrudny rok w polskich szkołach
Następny artykułStronnictwo: Polska

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -