niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaW Miami odbyła się 13. edycja Kongresu 60 Milionów

W Miami odbyła się 13. edycja Kongresu 60 Milionów

W dniach od 9 do 11 lutego w Miami miała miejsce kolejna edycja Kongresu 60 Milionów – zwanego również globalnym zjazdem Polonii, w którym wzięło udział ponad 200 uczestników z całego świata.

Grzegorz Fryc – jeden z założycieli Kongresu 60 Milionów i Darek Homel – jeden z współorganizatorów edycji konferencji w Miami. Fot. Kongres 60 Milionów

Kongresy 60 Milionów odbywają się cyklicznie od 2018 roku w różnych miejscach na świecie, takich jak Nowy Jork, Chicago, Londyn, Berlin oraz Rzeszów i Gdańsk w Polsce. Nazwa wydarzenia nawiązuje do szacowanej liczby Polaków mieszkających na świecie. Pierwszy zjazd w ramach Kongresu 60 Milionów miał miejsce właśnie w Miami, a kolejne odbywające się na Florydzie edycje tego wydarzenia skupiają za każdym razem coraz większe grono polonijnych przedsiębiorców, polityków, działaczy oraz osób ze świata rozrywki, nauki i sztuki z całego świata. – Kongres 60 Milionów w Miami nie tylko przyciąga rekordową liczbę uczestników, ale warto zwrócić uwagę też na to, kogo przyciąga – stwierdza w rozmowie z „Białym Orłem” Zbigniew Klonowski, jeden z inicjatorów i organizatorów zjazdu.

Jednym z uczestników i prelegentów tegorocznej florydzkiej edycji Kongresu był konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki. Fot. Kongres 60 Milionów

Wiodącymi tematami lutowego kongresu były promocja Polski i Polonii, wojna w Ukrainie, inwestycje w branżach takich jak nieruchomości, medycyna czy kryptowaluty. Założeniem kongresu od samego początku było to, że wiele z aktualnych polonijnych tematów powinno być podejmowanych w kontekście globalnym a nie lokalnym. Jednym z celów kongresu jest również stworzenie możliwości nawiązywania nowych kontaktów, czyli tak zwany networking.

Kongres w Miami został podzielony na kilka ciekawych i zróżnicowanych paneli tematycznych, takich jak „60 Milionów dla Ukrainy”, „Przywództwo w zmieniających się realiach światowej gospodarki i polityki”, „Kierunek – Małopolska”, „Ambasadorzy Polski” – panel poświęcony promocji polskiej marki na świecie, „Europejskie Igrzyska w Krakowie” oraz „Telemedycyna – nowa szansa dla Polonii”. Konferencję zakończył panel poświęcony handlowi i współpracy biznesowej, który poprowadzili przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Polskiego Stowarzyszenia w Portoryko.

Tomasz Popławski z agencji reklamowej Ingressus w Chicago i Paweł Mierniczak – dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Fot. Kongres 60 Milionów

Po raz pierwszy w historii kongresowi w Miami towarzyszyła też zagraniczna misja gospodarcza. Około 30 uczestników kongresu odwiedziło Portoryko, gdzie wzięli udział w licznych prezentacjach na temat możliwości biznesowych, jakie oferuje wyspa i mogli nawiązać kontakty z potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Podczas panelu poświęconemu tematyce związanej z medycyną głos zabrała Beata Drzazga, prezes zarządu firmy BetaMed. Fot. Kongres 60 Milionów

Kongres 60 Milionów ma na swoim koncie już 13 zjazdów na 3 kontynentach oraz 17 edycji w formacie on-line. Wzięło w nich udział ponad 27,000 uczestników i 610 prelegentów. Kolejne tegoroczne edycje zaplanowane są w Rzeszowie od 13 do 15 lipca oraz w Chicago od 14 do 16 września. Dodatkowe informacje dostępne są na www.60mln.pl.

DB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -