niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutW Hartford ogłoszono nazwiska laureatów stypendium im. ks. Edwarda Zyskowskiego

W Hartford ogłoszono nazwiska laureatów stypendium im. ks. Edwarda Zyskowskiego

Podczas mszy św. odprawionej w kościele św. Cyryla i Metodego w Hartford w niedzielę, 16 czerwca, ogłoszono nazwiska tegorocznych laureatów stypendium im. ks. Edwarda Zyskowskiego. Stypendium – nazwane na cześć zmarłego księdza Edwarda Zyskowskiego, który to duszpasterz był bardzo w parafii lubiany i ceniony – jest przyznawane co roku zdolnym uczniom, którzy poprzez swoje zachowanie i zaangażowanie w inicjatywy społeczne mogą stanowić doskonały przykład chrześcijańskiej postawy oraz być inspiracją dla innych.

Od lewej: Florence Langridge (współprzewodnicząca komisji stypendialnej), Karina Beatty, Victoria Maternowski, Addison Whiteside, Gini Pudlo (współprzewodnicząca komisji stypendialnej) i Lilia Kieltyka (prezes Polskiego Klubu Kulturalnego Greater Hartford, Inc.). Fot. Frances Pudło

W tym roku stypendia w wysokości 1000 dolarów otrzymało pięcioro laureatów. Wyróżnieni zostali: Karina Beatty, która rozpocznie studia na kierunku fizjoterapii na Central Connecticut State University; Erin Langridge, która będzie kontynuować studia na Uniwersytecie Tufts na kierunkach inżynieria lądowa oraz język hiszpański; Victoria Maternowski, która podejmie studia magisterskie na Uniwersytecie w Scranton, aby specjalizować się w terapii zajęciowej i naukach o zdrowiu; Sophia Thorne, która rozpoczyna studia w dziedzinie finansów na University of Connecticut oraz Daniel Tuminski, który powróci na Uniwersytet Quinnipiac jako student drugiego roku, aby kontynuować studia w zakresie finansów i biznesu.

Wszyscy laureaci mogą się poszczycić doskonałymi wynikami w nauce, a ponadto angażują się w życie lokalnej i polonijnej społeczności.

opr. WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -