niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaPolonia w Ameryce18-letnia Emily Reng zdobyła tytuł II Wicemiss Polonia

18-letnia Emily Reng zdobyła tytuł II Wicemiss Polonia

Postanowiłam postawić na siebie i skorzystać z możliwości, jakie postawił przede mną los. Jestem gotowa pełnić tę funkcję – powiedziała Maja Klajda, zwyciężczyni konkursu Miss Polonia 2024, tuż po koronacji. Tytuł II wicemiss otrzymała Emily Reng z Chicago.

18-letnia Emily Reng, która wiosną zdobyła tytuł Miss Polish America, została II Wicemiss Polonia 2024. Fot. Archiwum organizatora (Facebook/Miss Polonia)

Miss Polonia to konkurs piękności organizowany w Polsce od 1929 roku. Tę tradycję zapoczątkował Tadeusz Boy-Żeleński, polski tłumacz, krytyk literacki, poeta i satyryk, a przy okazji – wielki miłośnik kobiecego piękna. Wygrała ją wówczas Władysława Kostakówna. W ciągu 95 lat jego istnienia tytuł i koronę Miss Polonia nosiły 44 Polki. Królowa otrzymuje bursztynową koronę, przekazywaną jej przez najpiękniejszą Polkę wybraną w poprzedniej edycji konkursu. Choć trofeum jest przechodnie, to zdobyty tytuł jest na zawsze.

W tym roku w wyborach najpiękniejszej Polki brały udział 24 kandydatki. Trzy z nich reprezentowały Polonię amerykańską. Były to: Julia Baranek, Natalia Radkowski i Emily Reng.

Finałowa gala odbyła się pod koniec czerwca w Warszawie. W zeszłym roku po tytuł najpiękniejszej Polki sięgnęła Ewa Jakubiec. Uroczystość poprowadzili Krystyna Sokołowska (Miss Polonia w 2022 roku) oraz prezenter telewizyjny Robert Stockinger. Jury, w którym zasiedli: Karolina Bielawska – Miss World, Drita Ziri – Miss Earth, Milena Sadowska – Miss Polonia 2018 oraz Igor Włodarczyk, oceniało nie tylko urodę, ale także osobowość, wdzięk i zaangażowanie finalistek.

To oni zadecydowali, że wicemiss Polonia 2024 została Agata Kwiecień, a tytuł II wicemiss Polonia 2024 otrzymała Emily Reng, reprezentantka Chicago. 18-latka w marcu wygrała konkurs piękności w Chicago i zdobyła tytuł Miss Polish America. To pasjonatka sportu, tańca i akrobatyki. Jej rodzice pochodzą z Kluczborka. Miss Publiczności, decyzją telewidzów TVP 2, została Natalia Bilik z Chorzowa. W trakcie gali kandydatki zaprezentowały się w kilku pokazach mody, m.in. kolekcji sukni wieczorowych i ślubnych oraz w kostiumach kąpielowych.

Zwycięska trójka konkursu Miss Polonia 2024, od lewej: Agata Kwiecień, Maja Klajda i Emily Reng. Fot. Archiwum organizatora (Facebook/Miss Polonia)

Tytuł Miss Polonia 2024 powędrował do Mai Klajdy z Łęcznej (województwo lubelskie). Ma 21 lat i jest studentką psychologii i interesuje ją rozwój osobisty. Spełnia się jako tancerka tańca ludowego. Uwielbia muzykę, więc często chodzi na koncerty, ale można ją też spotkać na festiwalach. Jaka jej zdaniem powinna być Miss Polonia? – Według mnie to kobieta naturalna, akceptująca siebie, inspirująca swoimi działaniami. Jest wrażliwa na drugiego człowieka, na naturę. Jest wykształcona, ma w sobie grację i elegancję. Potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji, a naturalnie pojawiające się trudności traktuje jako wyzwania. Zna i szanuje polskie tradycje, godnie reprezentuje swój kraj, dba o kulturę języka – podkreśliła 21-latka w przedkonkursowym kwestionariuszu.

Maja Klajda otrzymała również nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł, voucher edukacyjny na 10 tys. zł i suknię. Jakie ma plany na przyszłość? – Mam dopiero 21 lat, jednak chciałabym bardzo się prawdziwie zakochać i w przyszłości zostać mamą. Chcę wcześniej z dobrymi wynikami skończyć studia, zostać magistrem, a później doktorem psychologii i rozwinąć własny gabinet psychoterapeutyczny – napisała łęcznianka w kwestionariuszu dla Miss Polonia.

Mister Polski z Podlasia

Miesiąc wcześniej rozstrzygnięto konkurs Mister Polski 2024. Zwycięski tytuł otrzymał Patryk Karbowski. Ma 30 lat, pochodzi z Żarnowa Drugiego, ale na co dzień mieszka w Białymstoku, gdzie pracuje w firmie informatycznej. – Czuję megadumę. To jest duże brzemię i szansa dla mnie – mówił wzruszony mister Polski po ogłoszeniu wyników konkursu. Wicemisterem Polski został Bartłomiej Duda.

Patryk Karbowski, Mister Polski 2024. Fot. Archiwum organizatora konkursu

Pierwszy konkurs piękności dla mężczyzn pod szyldem Mister Polski zorganizowany był w 1990, wygrał go Dariusz Młynarczyk.

Kinga Dereniowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -