poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaW grudniu na Florydzie odbędą się dwa dyżury konsularne

W grudniu na Florydzie odbędą się dwa dyżury konsularne

W grudniu na Florydzie odbędą się dwa dyżury konsularne. Pierwszy będzie miał miejsce w dniach 5-6 grudnia w Miami. Dyżur odbędzie się w siedzibie konsula honorowego w Miami pod adresem: 1440 79th Street Causeway, Suite 117, North Bay Village, FL 33141. Drugi dyżur konsularny odbędzie się 8 grudnia w Polskim Centrum w Clearwater pod adresem: 1521 N Saturn Ave., Clearwater, FL 33755.

Dyżury konsularne odbędą się w dniach: 5-6 grudnia w Miami oraz 8 grudnia w Clearwater. Fot. Archiwum WEM

Zapisy na oba dyżury za pośrednictwem strony www.e-konsulat.gov.pl (wybór placówki: dyżur konsularny-Clearwater) zostały uruchomione 15 listopada. Zapisy odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną przez wyżej wymienioną stronę internetową, nie są przyjmowane drogą e-mailową ani telefoniczną.

Przed zarezerwowaniem wizyty w sprawie paszportowej należy sprawdzić, czy posiada się wszystkie niezbędne dokumenty. W przypadku wniosku o polski paszport po raz pierwszy trzeba posiadać polskie akty urodzenia i małżeństwa, ewentualnie decyzję w sprawie zmiany imienia i nazwiska.

Opłaty będą przyjmowane wyłącznie kartą (kredytową/debetową) lub w formie Money Order.

W celu sprawnego przyjmowania wniosków urzędnicy konsularni proszą, aby wszystkie dokumenty, opłaty, wniosek oraz fotografie były należycie przygotowane. W miarę możliwości należy także mieć wykonane kopie posiadanych dokumentów – przyspieszy to proces składania wniosku.

Podczas dyżuru przyjmowane będą tylko i wyłącznie wnioski paszportowe.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -