wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaPolonia w AmeryceW Chicago startuje Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce

W Chicago startuje Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce

Gratka dla kinomanów i nie tylko – w sobotę 4 listopada w Chicago rozpocznie się 35. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce (PFFA). Impreza, która potrwa do 19 listopada, odbędzie się w trzech kinach Wietrznego Miasta.

W dniach 8 i 17 listopada w Gallery Theatre odbędą się pokazy filmu „Historia jednej zbrodni” Fot. pffamerica.com

Gala Otwarcia nastąpi w sobotę o godzinie 20, a jej zwieńczeniem będzie projekcja „Różyczki 2”, na której obecni będą twórcy i gwiazdy filmu. W niedzielę widzowie zobaczą dwa filmy. Najpierw, o godzinie 15, „Święto Ognia” Kingi Dębskiej („Moje córki krowy), z nagrodzonymi na festiwalu w Gdyni rolami Pauliny Pytlak i Kingi Preiss.

We wtorek 7 listopada odbędzie się projekcja „Fenomenu”, filmu o twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fot. pffamerica.com

Na godzinę 17:30 zaplanowano seans filmu „Filip” Michała Kwiecińskiego („Jutro idziemy do kina”, „Bodo”). To ekranizacja głośnej powieści Leopolda Tyrmanda, nagrodzona „Srebrnymi Lwami” w Gdyni. Na obu pokazach spodziewani są aktorzy – Paulina Pytlak oraz Robert Więckiewicz (TBC). Wszystkie seanse pierwszego weekendu odbędą się w kinie NewCity14 (1500 North Clybourn przy North Ave.).

W drugi weekend pokazy odbędą się w kinie AMC Village Crossing 18 (7000 N. Carpenter Ave. przy Central Ave., Skokie), a od 7 listopada pokazy będą odbywać się codziennie (oprócz poniedziałku) także w Kinie Galeryjnym (1112 North Milwaukee Ave., Chicago).

W ostatni dzień festiwalu wyświetlona zostanie głośna „Zielona Granica” Agnieszki Holland. Fot. pffamerica.com

Na festiwalu zostanie wyświetlonych ponad 50 filmów. Karnet kosztuje 88$ i obowiązuje na 7 wybranych filmów (oprócz otwarcia, zamknięcia i pokazów specjalnych).

Szczegółowe informacje w biurze PFFA pod numerem: 773-486-9612 lub pod adresem pffamerica@pffamerica.com, a także na stronie festiwalu: www.pffamerica.com.

tom

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -