sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkW Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie odbędzie się koncert z poezją śpiewaną Wisławy Szymborskiej

W Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie odbędzie się koncert z poezją śpiewaną Wisławy Szymborskiej

Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku zaprasza widzów w każdym wieku na wyjątkowy koncert z poezją śpiewaną Wisławy  Szymborskiej w pięknych aranżacjach dwóch polskich artystek-wokalistek: Karoliny Beimcik i Joanny Kucharczyk. Koncert pt. „A Hundred Comforts. Portrait of A Woman” odbędzie się 6 czerwca o godz. 18:00 w Centrum Polsko-Słowiańskim przy Kent Street na Greenpoincie.

„A Hundred Comforts. Portrait of A Woman” to projekt inspirowany twórczością polskiej poetki, Wisławy Szymborskiej. Muzyka skomponowana została przez artystki do wybranych wierszy noblistki z nadzieją, że ich udźwiękowienie otworzy słuchacza na to, co najbardziej charakterystyczne w jej poezji: melancholijny humor, ironię, dowcip oraz dialektykę przypadku i konieczności.

Karolina Beimcik to wokalistka jazzowa, skrzypaczka i edukatorka. Inspiracje muzyczne czerpie z różnych źródeł, między innymi z polskiej i ukraińskiej poezji oraz muzyki tradycyjnej. Konsultantka wokalna Global Music Institute – partnerskiej akademii Berklee College of Music w Indiach. Kuratorka wielu projektów muzycznych pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: „Zorya” – międzynarodowy projekt promujący polską kulturę muzyczną w Nowym Jork, „Komeda. Historie Pisane dźwiękiem”, „Mały Etnolog”. Występowała w wielu miejscach na świecie takich jak Nowy Jork, Waszyngton, Meksyk, Ukraina, Niemcy i Indie. W lipcu 2017 roku Karolina Beimcik została zaproszona do programu Citizen Artist Incubator w Linzu, którego patronem honorowym jest Yo -Yo Ma.

Fot. Facebook

Joanna Kucharczyk jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wokalistka, pianistka, pedagog. Była dyrygentką pierwszej w Polsce jazzowej grupy wokalnej Jazz City Choir. Laureatka szeregu nagród, m.in. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, „Stacji Kutno” Festiwalu Jeremiego Przybory, „Tribute to Szpilman”, Tytułu Najlepszego Wokalisty podczas Johnny Raducanu’s Festival (Rumunia), II miejsca i Nagrody Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Voicingers (Polska), II miejsca na festiwalu Nomme Jazz (Estonia) – gdzie otrzymała także nagrodę specjalną Norweskiej Akademii Muzycznej.

Fot. Facebook

Organizatorem koncertu jest The Polish & Slavic Center (PSC). Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku jest patronem honorowym.

opr. WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -