czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaDziałyKulturaVII Międzynarodowe Biennale Miniatur – „Stanisław Moniuszko – wielki polski kompozytor”

VII Międzynarodowe Biennale Miniatur – „Stanisław Moniuszko – wielki polski kompozytor”

Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku jest organizatorem VII Międzynarodowego Biennale Miniatur dla szkół i placówek artystycznych poświęconego naszemu wielkiemu rodakowi – Stanisławowi Moniuszce.

Celem konkursu jest poznanie przez uczestników życia i twórczości Stanisława Moniuszki. Organizatorzy konkursu zakładają, że biennale stanowi doskonałą okazję prezentacji dokonań twórczych z dziedziny malarstwa, grafiki, sztuki włókna oraz małych form rzeźbiarskich.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół i placówek artystycznych, w tym także polonijnych poza granicami Polski, w wieku od 12 do 20 lat. Na biennale można nadsyłać prace z zakresu malarstwa, grafiki, tkaniny i rzeźby, inspirowane twórczością Stanisława Moniuszki. Każdy uczestnik może zgłosić do 3 prac. Maksymalna wielkość prac 200x200x200 mm. Technika wykonania prac – dowolna. Prace muszą mieć na odwrocie przytwierdzone godło autora i kraj pochodzenia (godło powinno być w postaci tekstu łacińskiego, litery lub cyfry, a nie znaku graficznego) oraz dołączoną do każdej pracy zamkniętą kopertę z tym samym godłem. Szkoły wysyłające prace uczniów prosi się o nadesłanie równocześnie listy uczestników.

Prace należy nadesłać do 30 czerwca 2022 roku na adres organizatora:

Liceum Sztuk Plastycznych
ul. Zapiecek 4
87-800 Włocławek
Polska

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu powoła jury, składające się z przedstawicieli wyższych szkół plastycznych, które oceni prace i dokona przydziału nagród. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora: www.possp.pl.

Dodatkowych informacji dotyczących konkursu udziela komisarz biennale: dr Anna Krzemińska lub dyrektor szkoły mgr Piotr Umiński. e-mail: possp@possp.pl, anna.krzeminska@liceumsztukplastycznych.pl.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -