niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaPensylwaniaVI Kapituła Prowincji Amerykańskiej Zakonu Paulinów w Amerykańskiej Częstochowie

VI Kapituła Prowincji Amerykańskiej Zakonu Paulinów w Amerykańskiej Częstochowie

VI Kapituła Prowincji Amerykańskiej Zakonu Paulinów, która rozpoczęła się 4 marca w paulińskim klasztorze w Amerykańskiej Częstochowie dokonała wyboru nowego prowincjała oraz zarządu Prowincji Amerykańskiej.

Uczestnicy VI Kapituły Prowincji Amerykańskiej Zakonu Paulinów. Fot. czestochowa.us

Prowincjałem Paulinów w USA został wybrany na pierwszą, 3-letnią, kadencję o. Krzysztof Wieliczko. O. Wieliczko, obecnie pełniący posługę w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA, przez ostatnie 12 lat pełnił funkcję administratora Fundacji Jana Pawła II w Rzymie Wcześniej przez ponad 12 lat służył jako proboszcz parafii na Manhattanie, a także był przełożonym amerykańskiej prowincji paulinów. W 2023 r. został uhonorowany specjalną nagrodą Duma Polonii (The Pride of Polonia Award) za swoje wyjątkowe osiągnięcia w życiu amerykańskiej Polonii. Nagroda ta przyznawana jest corocznie przez Narodowy Komitet Polskiego Apostolatu w Stanach Zjednoczonych (National Polish Apostolate Committee in the United States).

Jego najbliższymi współpracownikami w Radzie Prowincjalnej zostali wybrani:

  • O. Krzysztof Drybka – I Definitor (Wikariusz Prowincji)
  • O. Mariusz Dymek – II Definitor
  • O. Tadeusz Lizińczyk – III Definitor
  • O. Rafał Kandora – IV Definitor
  • O. Mikołaj Socha – Administrator Prowincji
  • O. Maciej Karpiński – Sekretarz Prowincji

Kapitule przewodniczył o. Arnold Chrapkowski, przełożony generalny Zakonu Paulinów. Ojcu generałowi towarzyszył o. Bartłomiej Maziarka, sekretarz generalny zakonu. W obradach Kapituły w Amerykańskiej Częstochowie uczestniczyli wszyscy ojcowie i bracia paulini posługujący na różnych placówkach zakonnych na terenie USA.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -