piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaUwaga, szansa na stypendium!

Uwaga, szansa na stypendium!

Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Miami ogłasza nabór wniosków o stypendium im. Harriet Irsay oraz Lennox Family Award for Excellence. Jak zwykle trafią one do studentów pochodzenia polskiego, którzy studiują w Stanach Zjednoczonych i są obywatelami USA lub posiadają zieloną kartę.

O stypendium mogą się ubiegać studenci polskiego pochodzenia kształcący się w pełnym wymiarze godzin. Fot. Archiwum WEM

Studenci ubiegający się o stypendium muszą być zapisani na studia przeddyplomowe (undergraduate), podyplomowe (graduate) lub doktoranckie w pełnym wymiarze godzin (full-time) na kierunkach takich jak między innymi: komunikacja, edukacja, film, historia, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo, sztuki plastyczne, studia polskie, public relations.

Wymagane dokumenty w języku angielskim to: wypełniony wniosek o przyznanie stypendium, wykaz zapisu na studia lub wykaz zaliczonych zajęć z uczelni (school transcripts), dokładny życiorys (CV), ujęte w formie literackiej uzasadnienie „Dlaczego powinienem/powinnam otrzymać stypendium?” (200-400 słów), trzy listy rekomendacyjne od nauczycieli, profesorów lub osób znających historię akademicką, potencjał naukowy i plany akademickie studenta składającego podanie.

Należy też uiścić bezzwrotną opłatę manipulacyjną w wysokości 10 dolarów w postaci czeku lub przekazu pieniężnego.

Dodatkową nagrodą dla jednego ze stypendystów, oprócz pieniężnego stypendium, będzie w tym roku rower polskiej marki Vivélo, specjalizującej się w produkcji wysokiej jakości i zindywidualizowanych pojazdów.

Termin składania wniosków upływa 30 czerwca 2024 r.

Wszystkie informacje, lista wymaganych dokumentów oraz wnioski znajdują się na stronie Instytutu: www.ampolinstitute.org. W razie pytań należy kontaktować się bezpośrednio z Instytutem, pisząc na e-mail: assistant@ampolinstitute.org.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -