piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaDyżur konsularny w Miami

Dyżur konsularny w Miami

W dniach 23-24 maja 2024 r. w Miami w siedzibie konsula honorowego: 1440 79th Street Causeway Suite 117, North Bay Village, FL 33141 odbędzie się dyżur konsularny. Podczas dyżuru będzie można złożyć wniosek o wydanie polskiego paszportu.

Dyżur konsularny odbędzie się w dniach 23-24 maja 2024 r. w siedzibie konsulatu honorowego RP w Miami. Fot. Archiwum WEM

Zapisy na dyżur zostały uruchomione 30 kwietnia br. i odbywają się za pośrednictwem strony www.e-konsulat.gov.pl (wybór placówki: dyżur konsularny-Miami).

Każda wizyta musi zostać zarejestrowana w systemie e-konsulat. Urząd nie przyjmuje zgłoszeń na dyżur drogą e-mailową ani telefoniczną. Podczas rejestracji należy podać numer telefonu oraz adres e-mail – ponieważ to w ten sposób pracownik ambasady będzie się kontaktował w sprawie ustalenia szczegółów wizyty. Wizyty osób, z którymi nawiązanie kontaktu nie będzie możliwe, będą anulowane.

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Waszyngtonie przypomina, że przed zarezerwowaniem wizyty w sprawie paszportowej należy sprawdzić, czy posiada się wszystkie niezbędne dokumenty (a zwłaszcza polskie akty urodzenia i małżeństwa, ewentualnie decyzję w sprawie zmiany imienia i nazwiska). Przed wizytą należy wydrukować wniosek (dwustronnie) oraz wypełnić go. W miarę możliwości należy wcześniej wykonać kopie posiadanych dokumentów – przyspieszy to proces składania wniosku.

Opłaty będą przyjmowane wyłącznie kartą kredytową lub w formie Money Order.

Podczas dyżuru nie są przyjmowane wnioski dotyczące spraw z zakresu stanu cywilnego ani obywatelskich. Dyżur przeznaczony jest wyłącznie dla osób chcących złożyć wniosek o paszport.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -