niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaWiadomościPolskaUroczyste obchody Święta Policji

Uroczyste obchody Święta Policji

Prezydent RP Andrzej Duda podziękował policjantom za doskonałą służbę oraz podkreślił, że należy się im za to szacunek. Centralne obchody Święta Policji odbyły się w środę na dziedzińcu Belwederu w Warszawie.

Uroczyste obchody Święta Policji z udziałem prezydenta RP na dziedzińcu Belwederu w Warszawie, 21 lipca. Fot. Mateusz Marek/PAP

„Spełniacie państwo wyjątkową i niezwykle ważną rolę, stojąc na straży bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, służąc narodowi i Rzeczypospolitej, także ryzykując życie. Dziękuję za tę służbę z całego serca” – powiedział Duda.

„Proszę, żebyście moje wyrazy szacunku przekazali swoim najbliższym. Oni zawsze czekają na wasz powrót ze służby. Życzę wszystkim państwu, żebyście zawsze wracali i żeby zawsze ktoś na was z radością i uśmiechem czekał; żeby nawet wtedy, kiedy ryzykujecie, kończyła się ona szczęśliwie” – oznajmił.

Prezydent podkreślił, że każdemu funkcjonariuszowi należy się szacunek za służbę, którą wykonuje.

W uroczystości wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Wręczone zostały nominacje generalskie siedmiu oficerom.

Wojciech Kamiński, Bartłomiej Figaj/PAP

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -