poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutUroczysta instalacja nowego zarządu Gniazda Sokołów #88 w New Britain

Uroczysta instalacja nowego zarządu Gniazda Sokołów #88 w New Britain

Uroczysta instalacja nowego zarządu Gniazda Sokołów #88 w New Britain odbyła się w niedzielę, 28 stycznia. Przybyłych do Sokolni przywitał Zbigniew Bogacki, były prezes Gniazda Sokołów #88, dziękując zebranym za tak liczne przybycie oraz przedstawiając mistrza ceremonii, którą to funkcję powierzono Johnowi Rogalewskiemu.

Rogalewski na wstępie obwieścił, że działające do tej pory osobno Gniazdo Sokolic #811 na prośbę członkiń przechodzi „pod skrzydła” Gniazda Sokołów #88 i od tej pory będą działać w ramach jednej jednostki organizacyjnej, na co wyraził zgodę zarząd główny Sokolstwa Polskiego w Ameryce z siedzibą w Pittsburgu, PA. Następnie zabrzmiały dźwięki hymnów Polski i USA, a po hymnach inwokację wygłosił nowy proboszcz parafii Sacred Heart w New Britain John Gancarz.

W dalszej kolejności Zofia Gałaszewska odczytała listę imienną członków zarządu na rok 2024, którzy ustawili się w szeregu przed sceną, by złożyć przysięgę. Nowi członkowie i członkinie słowa przysięgi składali wobec wiceprezydenta zarządu głównego Sokolstwa Polskiego w Ameryce Daniela Michalika.

Po złożeniu przysięgi nastąpiła ceremonia wręczenia Gwiazd Sokolstwa dla zasłużonych członków. Złoty Krzyż Zasługi i dyplom wręczono Zbigniewowi Bogackiemu. Srebrnymi Krzyżami Zasługi oraz dyplomami uhonorowani zostali: Wiesław Karolczyk, Wiesława Karolczyk, Anna Sadanowicz i Ewa Pomykała. Brązowymi Krzyżami Zasługi odznaczone zostały: Zofia Gałaszewski, Mary Iskra i Jadwiga Jagiełło. Dyplomy i Srebrne Gwiazdy otrzymały Zofia Burzawa i Maria Warchoł.

Po ceremonii odznaczeń uczestnicy instalacji zostali zaproszeni na wyborny obiad przygotowany przez restaurację Belvedere, a po obiedzie zespół muzyczny Vademecum zaprosił wszystkich na parkiet do tańca. Organizatorom należą się gratulację za dobrze zorganizowaną imprezę.

Sokolstwo Polskie w Ameryce to jedna z najstarszych organizacji polonijnych. Gniazdo Sokołów #88 w New Britain istnieje już 117 lat i przez cały ten czas prężnie działa, kontynuując misję przodków – założycieli. W lipcu br. stanie przed dużym wyzwaniem organizacyjnym, ponieważ w New Britain odbędzie się trzydniowa konwencja Sokolstwa Polskiego, w której wezmą udział delegaci z całych Stanów Zjednoczonych. Relacja z tego wydarzenia na pewno pojawi się na łamach „Białego Orła”.

Robert Iwanicki
opr. JLS
Fot. Robert Iwanicki


Zarząd Gniazda #88
Prezes – Roman Haptaś
I wiceprezes – Tadeusz Wojtoń
II wiceprezes – Janina Brzoska
Skarbnik – John Rogalewski
Sekretarz finansowy – Janina Buczek
Sekretarz protokołowy – Zofia Gałaszewski
Instruktor sportowy – Stanisław Rembisz
Rada Dyrektorów: George Iskra, Zbigniew Bogacki, Kazimierz Garbowski, Adam Buczek, Roman Pomykała
Komisja Gospodarcza: Wiesław Karolczyk, Wiesław Chlus, Wiesława Karolczyk
Komisja Rewizyjna: Anna Sadanowicz, Ted Marcisz, Benjamin Nadzieja
Komisja ds. Chorych: Kazimiera Zapatka, Irena Woźniecka
Manager sal – Ryszard Sadanowicz

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -