niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaDziałySportUEFA ukarała Polskę

UEFA ukarała Polskę

56,375 euro – tyle wynosi grzywna, którą UEFA nałożyła na Polski Związek Piłki Nożnej. Powodem jest niewłaściwe zachowanie polskich kibiców podczas Euro 2024. O sankcji na PZPN i inne federacje poinformował portal The Athletic.

Kibice narazili PZPN na karę, ale ta niezbyt mocno uszczupli budżet federacji. Fot. PZPN

„Węgry, Szwajcaria, Chorwacja, Albania, Polska, Serbia, Rumunia i Belgia otrzymały grzywny za zachowanie kibiców podczas wszystkich trzech meczów fazy grupowej. 21 z 24 krajów zostało ukaranych przynajmniej raz podczas fazy grupowej. Tylko Francja, Hiszpania i Słowacja uniknęły kary” – podał The Athletic.

Według The Athletic większość kar dotyczyła „rzucania przedmiotów na boisko oraz używania materiałów pirotechnicznych”. Polscy kibice odpalali race – w meczu z Austrią i Francją.

W trakcie fazy grupowej UEFA nałożyła grzywny o łącznej wysokości prawie 1.3 mln euro. Najwięcej do zapłaty mają: Chorwacja (220,875 euro), Albania (171,375 euro) oraz Serbia (166,625 euro). Polacy na tej liście plasują się na 9. miejscu.

56,375 euro, czyli ponad 240 tys. złotych, nieprzesadnie mocno uszczupli środki PZPN-u.

Wystarczy nadmienić, że za sam awans na Euro UEFA przelała na konto polskiej federacji 9.25 mln euro (25 procent kwoty trafiło do kadry).

Wygrany mecz w fazie grupowej wyceniono na milion. Polska zwycięstwa nie posmakowała, ale zremisowała z Francją, za co do związku powędrowało pół miliona euro. Premia za zdobycie mistrzostwa Starego Kontynentu wynosi 8 mln euro.

tom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -