niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaDziałySportUdany występ Akademickiej Reprezentacji Polski na zimowej Uniwersjadzie w Lake Placid

Udany występ Akademickiej Reprezentacji Polski na zimowej Uniwersjadzie w Lake Placid

30. edycja zimowej uniwersjady rozegrana została w dniach 12-22 stycznia w Lake Placid. Zawody zostały przeprowadzone w 85 konkurencjach w 12 dyscyplinach. W uniwersjadzie wzięło udział 1.5 tys. zawodników z całego świata. Wśród nich była także licząca 55 osób Akademicka Reprezentacja Polski.

Na uniwersjadzie w Lake Placid Polacy zdobyli łącznie 17 medali. Fot. Materiały prasowe

Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo tak fantastycznej uniwersjady dla naszych sportowców-studentów nie było już dawno – tak występ studentów podsumował szef polskiej misji na zimową uniwersjadę Dariusz Piekut.

Polscy sportowcy wywalczyli w sumie 17 medali, w tym 5 złotych i po 6 srebrnych oraz brązowych, zajmując tym samym 5. pozycję w klasyfikacji medalowej.

Złote medale zdobyli: Nicole Konderla – w skokach narciarskich, mikst Nicole Konderla i Adam Niżnik w skokach narciarskich, drużyna Kinga Rajda i Nicole Konderla w skokach narciarskich, drużyna Natalia Jabrzyk, Iga Wojtasik i Olga Kaczmarek w łyżwiarstwie szybkim oraz Anna Nędza-Kubiniec w biathlonie, srebrne: Iga Wojtasik i Natalia Jabrzyk w łyżwiarstwie szybkim, Barbara Skrobiszewska i Anna Nędza-Kubiniec w biathlonie, sztafeta Weronika Kaleta, Nicole Konderla i Andrzej Szczechowicz w kombinacji norweskiej oraz drużyna Paulina Cieślar i Anna Twardosz w skokach narciarskich, brązowe: Joanna Kil w kombinacji norweskiej, Kinga Rajda w skokach narciarskich, mikst Kinga Rajda i Szymon Jojko w skokach narciarskich, Marek Kania w łyżwiarstwie szybkim oraz Wojciech Janik i Barbara Skrobiszewska w biathlonie.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -