niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaTurniej tenisowy Polonia Open na Florydzie

Turniej tenisowy Polonia Open na Florydzie

W pierwszej połowie lutego w Naples na Florydzie rozegrana została zimowa edycja turnieju tenisowego Polonia Open, odbywającego się pod egidą Polonia Tennis Association Foundation.

Pierwotnie turniej był coroczną imprezą zimową organizowaną przez grupę polsko-amerykańskich sportowców związanych z Riverdale Tennis Center w Nowym Jorku. Początki turnieju sięgają 1998 roku, kiedy to założyciel i były dyrektor turnieju, Arthur Bobko, wpadł na pomysł, aby pomóc szerszemu gronu rodaków odnaleźć pasję do tenisa i cieszyć się sportowym stylem życia na świeżym powietrzu, który można wieść przez cały rok na Florydzie. Pierwszy turniej Polonia Open odbył się w 2000 roku w Sarasocie z udziałem 74 tenisistów z USA, Polski, Kanady, Anglii i Niemiec.

W tegorocznej edycji na kortach również nie brakowało sportowych emocji, których dostarczali zawodnicy w różnym wieku i z różnych zakątków nie tylko Florydy, ale i innych stanów, a także Polski.

Oprócz sportowych zmagań na kortach uczestnicy mieli też okazję do spotkań integracyjnych, odbył się elegancki bankiet i walentynkowy wieczór z polskimi gwiazdami estrady, którymi byli Radek Bielecki, Liber, Mateusz Mijal, Pamela Stone oraz Kabaret Małżeński czyli Przemek Zejmo i Gosia Czyżycka. Imprezę rozkręcał też niezastąpiony DJ Kamil Bartoszcze.

JS
Fot. facebook – Polonia Open

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -