niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkTrwa akcja „Świąteczny Uśmiech Dziecka”

Trwa akcja „Świąteczny Uśmiech Dziecka”

Tradycyjnie pod koniec roku Children’s Smile Foundation i Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa organizują wspólną akcję charytatywną na rzecz wybranych polskich hospicjów oraz polonijnej fundacji wspierającej chore i będące w potrzebie dzieci. „Świąteczny Uśmiech Dziecka” odbywa się po raz dziewiąty i objęty jest honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy.

„Świąteczny Uśmiech Dziecka” jest wspólną akcją Children’s Smile Foundation i Polsko-Słowiańskej Federalnej Unii Kredytowej. Fot. Archiwum PSFCU

Tegoroczna akcja rozpoczęła się 25 listopada i potrwa do 31 grudnia. Jej beneficjentami są trzy polskie hospicja: Łódzkie Hospicjum dla Dzieci „Łupkowa” w Łodzi, Hospicjum dla dzieci „Nadzieja” w Toruniu i Hospicyjny Dom Aniołków w Kępiu Zaleszańskim, a także nowojorska Children’s Smile Foundation. Celem tej świątecznej akcji charytatywnej jest zbiórka funduszy na pomoc potrzebującym dzieciom zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych.

Okres bożonarodzeniowy jest idealnym czasem do niesienia pomocy i przekazywania podarunków dla potrzebujących i chorych dzieci. Dzięki hojności członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej – bowiem wśród nich jest przeprowadzana zbiórka – można w bardzo prosty i łatwy sposób wywołać, a nawet przywrócić, świąteczny uśmiech na wielu dziecięcych twarzach. Żeby to zrobić, wystarczy dokonać wpłaty na wybranego przez siebie beneficjenta. W sumie Children’s Smile Foundation założyła w tym celu, w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, cztery niezależne konta, z których po zakończeniu akcji wszystkie zebrane fundusze – bez jakichkolwiek opłat i potrąceń – zostaną przekazane poszczególnym beneficjentom.

Donację na rzecz akcji „Świąteczny Uśmiech Dziecka” w oddziale PSFCU na Staten Island złożył nawet Święty Mikołaj. Fot. Children’s Smile Foundation

Donacje można przelać bezpośrednio ze swojego konta na wybrane hospicjum lub polonijną fundację pomagającą chorym i potrzebującym dzieciom. W tym celu podczas dokonywania transakcji w jednym z oddziałów PSFCU należy wskazać nazwę danej organizacji lub instytucji albo odpowiadający im numer konta:

Łódzkie Hospicjum dla Dzieci „Łupkowa” w Łodzi, nr konta: 1491123
Hospicjum dla dzieci „Nadzieja” w Toruniu, nr konta: 1491129
Hospicyjny Dom Aniołków w Kępiu Zaleszańskim, nr konta: 1491132
Children’s Smile Foundation w Nowym Jorku, nr konta: 1491138

Donacje mogą też być przekazywane poprzez bankowość internetową oraz mobilną aplikację Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Wówczas w rubryce, w której podaje się nazwisko odbiorcy, należy wpisać „CSF”.

Tegoroczni beneficjenci akcji „Świąteczny Uśmiech Dziecka”. Fot. Archiwum PSFCU

W związku z tym, że Children’s Smile Foundation jest organizacją charytatywną (not-for-profit) zarejestrowaną zgodnie z paragrafem 501(c)(3) Kodeksu Podatkowego USA, wszystkie donacje można sobie odliczyć od podatków. W tym celu prosimy o kontakt z polonijną fundacją – tel.: (718) 894-6443 lub ze swoim doradcą podatkowym.

Wspólna akcja Children’s Smile Foundation oraz Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej – „Świąteczny Uśmiech Dziecka” – organizowana jest od 2014 roku. Od kilku lat honorowy patronat nad tą inicjatywą sprawuje Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda. W sumie podczas ośmiu dotychczasowych edycji akcji, członkowie PSFCU wpłacili ponad milion dolarów (dokładnie 1,000,009 dolarów). Największą kwotę – prawie 175 tys. dolarów – zebrano podczas ubiegłorocznej edycji „Świątecznego Uśmiechu Dziecka”. W tym roku – do 21 grudnia – zebrano już prawie 102 tys. dolarów.

Zachęcamy do składania donacji i serdeczne dziękujemy za dotychczasowe wsparcie.

PR Children’s Smile Foundation

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -