środa, 22 marca, 2023
Strona głównaPoloniaMassachusettsTragedia na drodze koło Bostonu

Tragedia na drodze koło Bostonu

W sobotę, 8 czerwca, około godz. 11 rano, w miasteczku Attleboro w stanie Massachussetts doszło do wypadku z udziałem polskich turystów. Bus Ford Econoline, którym przewożeni byli turyści, jadąc drogą 95 na północ, został z potężną siłą od tyłu uderzony przez samochód Toyota RAV4, poruszający się w tym samym kierunku.

Policja potwierdziła ofiary śmiertelne wypadku, jaki miał miejsce 8 czerwca w Attleboro. Fot. Archiwum WEM

Jak podaje policja stanowa z Massachussetts, oba samochody zjechały na pas trawy dzielący autostradę i zatrzymały się na pasie jazdy w przeciwnym kierunku. Bus koziołkował.

W wyniku wypadku zginęło dwóch mężczyzn, pasażerów busa, a dziewięciu pasażerów busa zostało rannych. Policja zidentyfikowała ofiary – to 42-letni Lesław Mastej z Polski oraz 49-letni Jarosław Nowak z Polski. Pozostali pasażerowie to kobiety i mężczyźni w wieku od 28-67 lat. Wszyscy przewiezieni zostali do Rhode Island Hospital.

Jak podaje policja stanowa, kierowcą Toyoty była 32-letnia kobieta z Providence. Doznała ona lekkich obrażeń i również została przewieziona do szpitala.

Turyści pochodzili z Nowego Jorku, New Jersey (Wallington, Garfield, Lawrenceville) i Pensylwanii (Filadelfia). Byli częścią grupy, która zwiedzać miała różne miejsca w Massachusetts.

Firma Ampol Inc., organizator wycieczki, wystosowała oświadczenie, iż łączy się w bólu z rodzinami ofiar, składając im najszczersze kondolencje. Firma, pozostając w głębokim smutku i żalu, wyraża współczucie poszkodowanym i rodzinom ofiar.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi policja stanowa z Massachussetts.

Radio Rampa

spot_img
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -