czwartek, 1 czerwca, 2023
Strona głównaPoloniaRhode IslandTradycja i kreatywność

Tradycja i kreatywność

Szkoła Języka Polskiego im. Janusza Korczaka w Providence, RI już po raz trzeci wzięła udział w konkursie szopek krakowskich organizowanym przez Nowodworski Foundation.

Szopka uczniów z Providence (pierwsza z prawej) zajęła III miejsce w kategorii pracy grupowej w IV edycji konkursu szopek krakowskich zorganizowanego przez Nowodworski Foundation. Fot. Archiwum szkoły

Nasi uczniowie przygotowali aż pięć szopek. Każda z nich piękna i jedyna w swoim rodzaju. Swoje prace uczniowie przygotowali pod okiem nauczycieli w piątek po Święcie Dziękczynienia. Ten niezwykle twórczy, piątkowy dzień staje się naszą tradycją – relacjonuje Karolina Badura, dyrektor szkoły.

4 grudnia szopki zostały zaprezentowane w Konsulacie Generalny RP w Nowym Jorku podczas gali wręczenia nagród. Wśród obecnych gości obok autorów tegorocznych szopek obecni byli członkowie Nowodworski Foundation, konsul generalny Adrian Kubicki oraz konsul Mateusz Gmura.

Jedna z szopek stworzonych przez uczniów Szkoły Języka Polskiego z Providence: Lilianę Suś, Olivera i Jakuba Regent zdobyła uznanie jury i zajęła III miejsce w kategorii „praca grupowa”.

Szopki autorstwa uczniów naszej szkoły można podziwiać w kościele pw. św Wojciecha w Providence w każdą niedzielę po mszach świętych – informuje pani Karolina.

opr. WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -