niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkSławomir gościem specjalnym bankietu Parady Pułaskiego

Sławomir gościem specjalnym bankietu Parady Pułaskiego

Nowojorska Parada Pułaskiego jest jednym z największych i najważniejszych polonijnych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. Towarzyszą jej zawsze dodatkowe wydarzenia, takie jak uroczysta msza, wspólne śniadanie czy elegancki bankiet, podczas którego mają okazję zaprezentować się wybrani przez poszczególne kontyngenty marszałkowie i miss, prowadzący lokalne grupy Polonii 5. Aleją.

Gościem specjalnym tegorocznego bankietu Parady Pułaskiego będzie wokalista z Polski Sławomir (na zdj. z żoną Kajrą, czyli Magdaleną Kajrowicz-Zapałą). Fot. facebook.com/slawomirfunpage

Bankiet Parady Pułaskiego co do zasady poprzedza przemarsz 5. Aleją i zwykle odbywał się w hotelu Marriott Marquis na Times Square. Tradycję tę zmieniła jednak – jak wiele innych rzeczy – pandemia. W 2021 r. ze względu na wymogi sanitarne obowiązujące wówczas w Nowym Jorku zdecydowano się pierwszy raz w historii zmienić lokalizację balu. Na nowe miejsce wybrano pałac Venetian w Garfield w stanie New Jersey, co okazało się – wbrew sceptycznym przewidywaniom niektórych osób przywiązanych do prestiżowej lokalizacji na Manhattanie – strzałem w dziesiątkę.

Mieliśmy mnóstwo bardzo pozytywnych opinii. Goście chwalili wszystko, od wnętrz, które elegancją nie odbiegają od nowojorskich standardów, przez obsługę kelnerską, catering na bardzo wysokim poziomie i wreszcie samą lokalizację, dogodniejszą dla wielu gości, zwłaszcza z New Jersey czy Connecticut, oraz duży parking. Mówili: „Bawiliśmy się znakomicie, musicie to powtórzyć!”. Zatem w tym roku powtarzamy! – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Jadwiga Kopala, członkini zarządu Komitetu Głównego Parady Pułaskiego, która w pamiętnym 2021 roku pełniła funkcję Głównego Marszałka Parady. Jak wyjaśnia, dodatkowym argumentem jest to, że tegoroczny Główny Marszałek wywodzi się z New Jersey.

Tegoroczny bankiet Parady Pułaskiego odbędzie się w piątek, 22 września – po raz drugi w historii w New Jersey, w eleganckim wnętrzu Venetian w Garfield (546 River Dr, Garfield, NJ 07026). Podczas balu nie zabraknie tradycyjnych elementów, takich jak odtańczenie poloneza czy prezentacja marszałków i miss poszczególnych kontyngentów. Ale będą też dodatkowe atrakcje. – Będzie fotobudka, sztuczne ognie, pokaz świetlny ze specjalnymi efektami, doskonałe menu, o które zadba Venetian, tort i bar otwarty przez całą noc – wymienia pani Jadzia.

Organizatorzy zadbali też o wyjątkową oprawę muzyczną balu. Gościem specjalnym będzie bowiem znany polski wokalista Sławomir. – Wystąpi podczas balu, będzie towarzyszył też Polonii na 5. Alei podczas Parady Pułaskiego. Mam nadzieję, że jego osoba przyciągnie wiele osób, zwłaszcza młodych. Liczymy na naprawdę dużą frekwencję, sala może pomieścić nawet tysiąc osób! – mówi Jadwiga Kopala.

Bal jest okazją do prezentacji marszałków i miss, którzy podczas przemarszu 5. Aleją prowadzą lokalne kontyngenty. Na zdj. goście podczas bankietu w 2021 r., który miał miejsce pierwszy raz poza Manhattanem – w pałacu Venetian w Garfield, NJ. Fot. Archiwum WEM

Sławomir, czyli dokładnie Sławomir Paweł Zapała, urodził się 19 marca 1983 r. w Krakowie. To polski aktor, performer, piosenkarz, konferansjer i prezenter telewizyjny. Co ciekawe, pomysł na swój wizerunek sceniczny wymyślił podczas pobytów w USA – na Long Island. Tak w 2014 roku narodziła się postać sceniczna o pseudonimie Sławomir. Jego piosenki często łączą elementy muzyki tanecznej, popu i folkloru, co przyczyniło się do wypracowania unikalnego brzmienia. Sławomir jest autorem wielu przebojów, takich jak „Miłość w Zakopanem”, „Megiera”, „Weselny pyton” czy „Cudowronek”. Jego utwory cieszą się popularnością zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami – zwłaszcza wśród Polonii, a charakterystyczne wąsy czy zawołanie: „Cześć, tu Sławomir”, którym wita się z fanami, stały się znakiem rozpoznawczym artysty. Sławomir zdobył wiele nagród i wyróżnień, a jego muzyka wpisuje się w krajobraz polskiej sceny rozrywkowej.

Oprócz Sławomira o oprawę muzyczną wieczoru zadba Simone Band na czele z założycielką i wokalistką Magdalena Bałdych. Magdalena Bałdych rozpoczęła swoją edukację muzyczną jako uczennica gry na gitarze klasycznej w Publicznej Szkole Muzycznej w Gorzowie Wielkopolskim. Ukończyła Ramapo College of New Jersey, uzyskując tytuł licencjata w dziedzinie sztuk komunikacji, a następnie studiowała wokalistykę jazzową na City College of New York. Wielokrotnie występowała na transmitowanych ogólnokrajowo galach bokserskich w Prudential Center w Newark, New Jersey, Mohegan Sun Arena i Atlantic City. Była finalistką popularnego programu telewizyjnego „The Voice of Poland”. Ze znanymi nowojorskimi muzykami nagrała płytę „Wspiąć się na najwyższy szczyt”.

Będziemy się bawić, świętować! Serdecznie wszystkich zapraszam i zachęcam do uczestnictwa w tym wydarzeniu, to jedyny taki bal! – podsumowuje pani Jadzia.

W celu uzyskania więcej informacji oraz nabycia biletów w cenie: $325 dorośli, $225 studenci, $125 dzieci należy się kontaktować z: Jadwigą Kopalą – tel. 908-764-7810, e-mail: jadziaheidipulaski@gmail.com lub Aleksandrą Adamczyk – tel. 973-699-4035, e-mail: paradenews1@gmail.com.

Joanna Szybiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -