niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaZnani i LubianiTaylor Swift wstrząśnie Polską?

Taylor Swift wstrząśnie Polską?

Taylor Swift już w sierpniu przyjedzie do Polski. W Warszawie amerykańska gwiazda pop ma dać aż trzy koncerty. Do stolicy w tym czasie ma przyjechać ponad 100 tys. ludzi. Już teraz zauważalny jest wzrost zainteresowania biletami lotniczymi i noclegami. Ceny tych ostatnich zwalają z nóg.

Taylor Swift da w sierpniu Polsce aż trzy koncerty. Fot. Flickr.com

Taylor Swift jest obecnie u szczytu popularności. Wydała niedawno nowy album „The Tortured Poets Department”, który od razu zawojował listy przebojów. Od roku jest też w światowej trasie koncertowej „The Eras Tour”. Początkiem sierpnia artystka odwiedzi Polskę. W Warszawie na stadionie PGE Narodowy odbędą się jej trzy koncerty: 1, 2 i 3 sierpnia. Bilety się praktycznie wyprzedały. Zostało jeszcze kilka, ale najtańszy kosztuje ponad 700 euro.

Zainteresowanie lotami…

To właśnie dzięki Taylor Swift zainteresowanie lotami do Warszawy w sierpniu wzrosło o prawie… 340 procent. Tak wyliczył portal traveltommorow.com na podstawie statystyk eDreams ODIGEO. Co więcej, na Lotnisku im. Chopina w Warszawie może w tych dniach paść nowy rekord, jeśli chodzi o liczbę podróżnych: „Możliwe jest pobicie najlepszego w historii dziennego wyniku, wynoszącego 67,968 osób obsłużonych 11 sierpnia 2023 r., a być może także rekordu sierpnia – 2 mln pasażerów, również w 2023 r.” – przewiduje branżowy portal Infor.

…i hotelami

Po liniach lotniczych na zarobek czekają też właściciele hoteli i miejsc noclegowych. Akurat wtedy, kiedy do Warszawy przyjeżdża piosenkarka, to ceny nagle skaczą w górę. W mediach ukazały się informacje, że niektóre hotele oferują w czasie koncertów piosenkarki noclegi za kilkanaście tys. zł, podczas gdy normalnie jest to kilkaset zł. Jak podają polskie media, zwyżki osiągają nawet 400-procentowy wzrost. Np. za pokój jednoosobowy na dwie noce w pięciogwiazdkowym hotelu i ze śniadaniem trzeba wtedy zapłacić niespełna 7,400 złotych. Ale tydzień później i w tych samych warunkach kosztuje on już nieco ponad 1,600 złotych. Miejsce w hotelu dwugwiazdkowym na warszawskich Włochach kosztuje 1,700 złotych bez śniadania. A jak Taylor opuści Polskę, cena spada do 500 złotych za dwie doby.

KIN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -