niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaTargi przemysłu obronnego MSPO w Kielcach

Targi przemysłu obronnego MSPO w Kielcach

To doskonała okazja do promocji polskiego przemysłu obronnego na arenie międzynarodowej i wzmacniania potencjału obronnego Polski – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w liście odczytanym na rozpoczęcie targów przemysłu obronnego MSPO w Kielcach.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podczas uroczystego otwarcia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, 7 września. Fot. Art Service/PAP

Podczas wtorkowego otwarcia targów zbrojeniowych Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach list od premiera odczytał wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

„Już po raz 29. Kielce stają się miejscem prezentacji najnowszych systemów obronnych i projektów z całego świata. To wydarzenie ważne i wyczekiwanie, cieszące się wielkim zagranicznym zainteresowaniem. To doskonała okazja do dyskusji o przyszłości polskiej branży obronnej, a także tak potrzebnej wymiany doświadczeń” – podkreślił szef rządu.

Premier ocenił, że MSPO jest „doskonałą okazją do promocji polskiego przemysłu zbrojeniowego na arenie międzynarodowej, wzmacniania potencjału obronnego Polski oraz nawiązywania kontaktów biznesowych z przedstawicielami przedsiębiorstw z całego świata”. „Światowy format MSPO to także wielka szansa na promocję polskich firm na arenie międzynarodowych” – dodał Morawiecki.

„Przemysł obronny to jedno z kół zamachowych polskiej gospodarki i gwarancja naszego bezpieczeństwa” – ocenił premier. „Nasz rząd z powagą i odpowiedzialnością podchodzi do kwestii bezpieczeństwa militarnego Polski i Polaków. Już od tego roku na obronność przeznaczone jest 2,2 proc. PKB; od 2030 planowany jest wzrost do poziomu 2,5 proc. PKB na siły zbrojne. Chcemy podnieść wydatki na nasze siły zbrojne tak szybko, jak to możliwe” – zadeklarował. „Wierzę, że te środki nie tylko wzmocnią bezpieczeństwo, ale będą także stymulować rozwój ekonomiczny kraju” – dodał Morawiecki.

Premier podziękował również organizatorom i życzył uczestnikom i wystawcom owocnego udziału w imprezie. „Jestem przekonany, że tegoroczne 29. Międzynarodowe Targi Przemysłu Obronnego staną się wielkim sukcesem naszej armii i przemysłu obronnego” – napisał szef rządu.

Mikołaj Małecki/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -