poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaPensylwaniaTablica upamiętni kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w Katyniu

Tablica upamiętni kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w Katyniu

W niedzielę, 22 października, w Amerykańskiej Częstochowie nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego, zamordowanych przez sowietów w 1940 roku w zbrodni katyńskiej.

Fot. Wikipedia

O godz. 9:30 am zostanie odprawiona uroczysta msza święta, której będzie przewodniczył biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz. Odsłonięcie i poświęcenie tablicy nastąpią bezpośrednio przed mszą świętą. W uroczystości weźmie udział Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

Po mszy św. o godz. 11.00 am w sali konferencyjnej zostanie wyświetlony film pt. „Kapelani Golgoty Wschodu”. Kapelani katyńscy przez lata byli skazani na zapomnienie. Przetrwali w pamięci rodzin i nielicznych ocalałych ze zbrodni katyńskiej. Tablica ma na celu zachowanie ich w narodowej pamięci.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Pamięć Kapelanów Katyńskich, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, ojcowie paulini z Amerykańskiej Częstochowy i Stowarzyszenie Pamięć zapraszają Polonię do udziału w uroczystości.

Opr. JS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -