środa, 7 czerwca, 2023
Strona głównaPoloniaFlorydaSzkolna wigilia w Polskiej Szkole w Pompano Beach

Szkolna wigilia w Polskiej Szkole w Pompano Beach

Tradycyjnie już w ostatni dzień pobytu w szkole przed świętami Bożego Narodzenia w Polskiej Szkole w Pompano Beach na Florydzie zorganizowano wigilię szkolną.

Fot. Archiwum szkoły

18 grudnia rodzice, uczniowie i nauczyciele Szkoły Języka Polskiego im. Św. Jadwigi Królowej w Pompano Beach uczestniczyli w mszy rekolekcyjnej. Po skończonych zajęciach lekcyjnych rodzice uczniów zaprosili wszystkich na przygotowane przez nich spotkanie wigilijne w kawiarence parafialnej.

Proboszcz Hubert Zasada poprosił wszystkich o wspólną modlitwę, zaintonował kolędę, po czym wszyscy dzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia radośnie cudownych Świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowego, pełnego radości i miłości 2022 roku. Do spotkania dołączył również ksiądz rekolekcjonista Jarosław Mikuczewski.

Osoby uczestniczące w spotkaniu były zauroczone pięknie nakrytymi stołami, przygotowanymi przez rodziców smakowitymi przysmakami w postaci własnej roboty pierogów, pasztecików, krokiecików, kapusty, barszczu, różnorodnych ciast i owoców. Atmosfera spotkania była prawdziwie rodzinna i apetyty wszystkim dopisywały.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -