czwartek, 26 maja, 2022
Strona głównaPoloniaFlorydaMikołajki w Szkole Języka Polskiego w Pompano Beach

Mikołajki w Szkole Języka Polskiego w Pompano Beach

4 grudnia w Szkole Języka Polskiego im. św. Jadwigi Królowej w Pompano Beach odbyło się spotkanie mikołajkowe. Rodzice uczniów pięknie, świątecznie udekorowali kawiarenkę parafialną.

Spotkanie poprowadziła Kinga Langley – autorka książki dla dzieci „Harper i zagubiona wiedza”, która wprowadziła uczestników spotkania w tajemniczy nastrój książki. Dzieci w ogromnym skupieniu słuchały czytanych przez pisarkę fragmentów powieści. Następnie zostały poproszone do stolików w celu wykonania ilustracji do książki. Pani Kinga zaprosiła wszystkich chętnych do udziału w międzynarodowym konkursie na wykonanie ilustracji do książki i przesłanie prac na podany adres.

Uczniowie z ogromną radością powitali też Mikołaja, który przybył z worem prezentów. Zatańczyły z nim i zaśpiewały świąteczne piosenki. Następnie Mikołaj i pani Kinga wręczyli uczniom prezenty: książkę z autografem autorki oraz słodycze i przybory szkolne. Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami.

Szkoła otrzymała honorowy tytuł Mecenasa Kultury za wspieranie polskiej literatury i propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -