czwartek, 1 czerwca, 2023
Strona głównaWiadomościPolskaSzef MON: ćwiczenia z zestawami Patriot mają charakter odstraszający

Szef MON: ćwiczenia z zestawami Patriot mają charakter odstraszający

Prowadzone ćwiczenia z zestawami Patriot mają charakter odstraszający agresora. Pokazujemy gotowość bojową Wojska Polskiego – podkreślił we wtorek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Wicepremier-minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak obserwuje początek szkolenia 37. dywizjonu rakietowego obrony powietrznej z 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w ramach pakietu szkoleniowego „PATRIOT Familiarization”, na terenie lotniska Warszawa-Bemowo, 7 lutego. Fot. PAP/Rafał Guz

Na lotnisku Warszawa-Babice na warszawskim Bemowie trwa szkolenie załóg baterii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot.

„Są to ćwiczenia zaplanowane. Chodzi o przemieszczenie jednostki, zajecie stanowiska, chodzi także o to, żeby zgrać poszczególne elementy tworzące zespół Patriotów” – powiedział Błaszczak, który obserwuje ćwiczenia.

Dodał, że co do zasady wojsko apeluje o nieinformowanie o takich działaniach, ale – jak podkreślił – o tych ćwiczeniach resort obrony świadomie poinformował kilka dni temu. „Pewne ćwiczenia będziemy jednak świadomie pokazywać. Te ćwiczenia mają charakter odstraszający agresora. Pokazujemy gotowość bojową Wojska Polskiego” – powiedział szef MON. Zaznaczył, że żołnierze biorący udział w ćwiczeniach są dobrze wyszkoleni, a prowadzone działania mają utrzymać gotowość.

Szef MON poinformował, że jeszcze w tym tygodniu zespół złożony z żołnierzy z 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej wyjedzie na szkolenie do USA. „Po powrocie przyjedzie już z doświadczeniami związanymi z wprowadzaniem systemu zarządzania polem walki. Najnowocześniejszego systemu” – powiedział Błaszczak.

Mateusz Mikowski, Mikołaj Małecki/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -