środa, 22 marca, 2023
Strona głównaWiadomościPolskaPolska 2050 i PSL chcą stworzyć jedną listę spraw do załatwienia

Polska 2050 i PSL chcą stworzyć jedną listę spraw do załatwienia

Polska 2050 i PSL chcą stworzyć wspólną listę spraw do załatwienia przez przyszły rząd po przejęciu władzy – zapowiedział we wtorek Szymon Hołownia na konferencji z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. To pierwszy krok w naszej długiej i owocnej współpracy – dodał.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (P) i lider Polski 2050 Szymon Hołownia (L) w drodze na wspólną konferencję prasową w Senacie w Warszawie, 7 lutego. Liderzy Polski 2050 i PSL ogłosili listę „wspólnych spraw”, które opozycja powinna podjąć bezpośrednio po wygranych wyborach. Fot. PAP/Piotr Nowak

„Staje dzisiaj przed wami dwóch liderów: najstarszej i najmłodszej partii żywo działających w polskiej polityce” – powiedział lider Polski 2050 na wspólnej konferencji prasowej z szefem PSL.

„To moment bardzo ważny, bo chcemy odpowiedzieć na pytania, które często są wobec nas kierowane: tak, chcemy stworzyć jedną listę, jedną, wspólną listę spraw do załatwienia” – oświadczył Hołownia. Dodał, że na taką listę Polacy czekają od dawna, mając dość politykierstwa i sporów, które toczą się nad ich głowami.

Szef Polski 2050 wskazywał, że dziś toczy się wojna o to, za których rządów ludziom żyło się biedniej. Dlatego – podkreślił – czas, by ktoś powiedział, jak sprawić, by ludzie w Polsce byli bogatsi.

„Dlatego zdecydowaliśmy się z Władkiem Kosiniakiem-Kamyszem na ten krok, który jest pierwszym krokiem w naszej – mam nadzieję – długiej i owocnej współpracy. Chcemy stworzyć listę najważniejszych spraw do załatwienia przez przyszły rząd w ciągu pierwszych 100 dni po przejęciu władzy i tych, które trzeba załatwić w ciągu kadencji, w ciągu czterech lat” – poinformował.

Zapowiedział, że opracowaniem takiej listy zajmie się zespół ekspertów, polityków i aktywistów z obu ugrupowań – zespół przygotować ma katalog „spraw do załatwienia”, z którymi Polska oraz PSL będą chciały „iść dalej polityczną drogą”. „Okaże się w jakiej formule wyborczej na koniec” – dodał Hołownia.

Aleksandra Rebelińska, Edyta Roś/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -