piątek, 30 lipca, 2021

Szansa na stypendium

Stypendyści Polonijnej Fundacji Stypendialnej w Rhode Island. Fot. archiwum WEM

Polonijna Fundacja Stypendialna w Rhode Island co roku przyznaje jednorazowe stypendium – jest to forma pomocy finansowej dla absolwentów liceów chcących kontynuować naukę w systemie programu dwu- lub czteroletniego w college’u lub na uczelni wyższej.

Kandydaci ubiegający się o stypendia muszą spełniać określone warunki, pod uwagę brane jest m.in. zaangażowanie społeczne, wyniki w nauce oraz sytuacja finansowa kandydata. O stypendium ubiegać mogą się osoby mieszkające w Rhode Island lub należące dla polsko-amerykańskiej organizacji w tym stanie i posiadające obywatelstwo amerykańskie. W tym roku przyznane zostaną też dwa stypendia specjalne: The Reverend Fredrick V. Slota Scholarship przyznane zostanie kandydatowi z najwybitniejszymi osiągnięciami w nauce i osobistymi, niezależnie od jego sytuacji materialnej, natomiast Stypendium dr. Doroty R. Pieniadz otrzyma osoba planująca karierę w dziedzinie edukacji lub służby publicznej.

Każdy z ubiegających się o stypendium musi m.in. wypełnić formularz aplikacyjny i napisać esej. Więcej szczegółów oraz formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie internetowej: ripsf.org. Termin składania podań upływa 15 lutego 2021 roku.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -