sobota, 27 listopada, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutŚwiąteczny Bazar w parafii św. Cyryla i Metodego w Hartford

Świąteczny Bazar w parafii św. Cyryla i Metodego w Hartford

Gildia Kobiet działająca przy kościele św. Cyryla i Metodego w Hartford oraz Klub Kultury Polskiej Greater Hartford, Inc. wspólnie organizują Świąteczny Bazar, który odbędzie się w sobotę, 20 listopada w godzinach od 9:00 do 15:00.

Podczas kiermaszu do nabycia będą m.in. świąteczne wypieki. Fot. Archiwum parafii

Bazar odbędzie się w dolnej sali kościoła św. Cyryla i Metodego, który znajduje się przy 63 Popiełuszko Court, bezpośrednio za plebanią przy 55 Charter Oak Avenue i po drugiej stronie ulicy od Domu Narodowego (należy pamiętać, że Popiełuszko Court jest ulicą jednokierunkową i należy dojechać od ulicy Wyllys). Wejście dostosowane jest dla osób niepełnosprawnych, w hali zostały zainstalowane również urządzenia dezynfekujące Aerus Hydroxyl Blaster.

Podczas świątecznego kiermaszu do nabycia będzie wiele polskich potraw, takich jak pierogi, kiełbasy, domowe wypieki oraz kanapki na lunch lub na wynos. Dostępne będą też wyroby lokalnych rzemieślników – ręcznie robiona biżuteria vintage, dekoracje świąteczne, wyroby koronkarskie itp. Można będzie się zaopatrzyć również w opłatki oraz nabyć książkę z tradycyjnymi polskimi przepisami wydaną przez Klub Kultury Polskiej Greater Hartford, Inc. pt. „Favorite Recipes”. Bazarowi towarzyszyć będzie pokaz szopek krakowskich.

Dochód z bazaru zasili projekty realizowane przez Gildię Pań oraz przeznaczony zostanie częściowo na stypendium Jennie Marconi-Javorski.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 860.659.0356 lub pisząc na adres: francespudlo@att.net.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -