piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkSukces Prime Prophecy z Brooklynu

Sukces Prime Prophecy z Brooklynu

Zespół Prime Prophecy to czołowy przedstawiciel polonijnej sceny heavymetalowej Wschodniego Wybrzeża. Istniejąca od ponad dwóch dekad formacja odniosła właśnie największy sukces w swojej karierze, wygrywając w kwietniu finał Wschodniego Wybrzeża imprezy o nazwie Wacken Metal Battle.

Zespół Prime Prophecy tworzy na polonijnej scenie muzycznej od 20 lat. Fot. Archiwum zespołu

Podczas finału polscy muzycy zmierzyli się na scenie z pięcioma zespołami i w zgodnej opinii jury wypadli najlepiej. Podczas całej wieloetapowej rywalizacji Prime Prophecy pokonał już kilkaset zespołów, a teraz przed Polakami wielki amerykański finał tej imprezy w San Diego w Kalifornii, gdzie w sobotę 22 czerwca w klubie Brick by Brick spotka się pięć najlepszych zespołów z całych Stanów. Główną wygraną będzie możliwość występu podczas plenerowego Wacken Open Air, który jest jednym z największych na świecie festiwali muzyki metalowej. Impreza organizowana jest od 1990 roku w miejscowości Wacken w Szlezwiku-Holsztynie na północy Niemiec i rokrocznie przyciąga dziesiątki tysięcy miłośników ciężkich brzmień. Ewentualne wygranie amerykańskiego finału może więc stanowić dla zespołu Prime Prophecy przepustkę do światowej kariery.

W rywalizacji do tej pory wzięło udział naprawdę wiele wspaniałych kapel, dlatego tym bardziej cieszę się, że wygraliśmy ten finał na Wschodnim Wybrzeżu – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Marcin Wilczek, wokalista i lider Prime Prophecy. – Jak zawsze, po prostu graliśmy swoje i dobrze się przy tym bawiliśmy. Podobnie będzie w San Diego. Oczywiście cudownie byłoby wygrać i latem pojawić się na scenie w Wacken w Niemczech. Myślę, że mamy duże szanse, ale podchodzimy do tego na luzie – dodaje.  

Zespół Prime Prophecy powstał w 2003 roku w Nowym Jorku. Członkowie Prime Prophecy określają swój styl muzyczny jako symfoniczny, progresywny metal. W trakcie dwóch dekad istnienia formacja nagrała trzy albumy. Pierwszym z nich był wydany w 2006 roku „Perfection Finally Has Its Price”. W 2011 roku na rynku ukazał się album Dark Side of Heaven, a w 2023 roku powstał „Borders of Infinity”. Formacja znana jest również z utworu skomponowanego specjalnie dla boksera Mariusza Wacha na wejście do ringu. Jednym z ważniejszych osiągnięć w historii Prime Prophecy było zajęcie 3. miejsca na 300 zespołów w trakcie jednej z edycji znanego festiwalu Emergenza.

Skład zespołu: Marcin Wilczek (wokal), Konrad Ceremuga (gitara), Darek Pakuła (gitara), Tomek Tworek (klawisze). Andrzej Maziarz (bas), Krzysiek Niewiarowski (perkusja).

Marcin Żurawicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -