piątek, 18 października, 2024
Strona głównaDziałySportSukces polskiego freeridera w USA

Sukces polskiego freeridera w USA

Szymon Godziek zajął drugie miejsce w Red Bull Rampage, najbardziej prestiżowych zawodach MTB na świecie. Na trasie w Virgin w Parku Narodowym Zion „Szaman” był o włos od zwycięstwa.

Szymon Godziek za rok chce w końcu wygrać zawody w Utah. Fot. Szymon Godziek/facebook

Pochodzący z Suszca na Śląsku Polak zgromadził 91.6 punktu. Minimalnie wyprzedził go tylko Kanadyjczyk Brandon Semenuk, uzyskując 92.7 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Amerykanin Tyler McCaul (90.6 pkt).

Kiedyś przyjeżdżałem do Stanów z nastawieniem, by tylko przetrwać te zawody. Teraz przyjeżdżam, żeby walczyć o podium. Każdy start w imprezie takiej rangi pozwala odblokować nowe umiejętności. Drugie miejsce to dobry wynik. Mam motywację, by ciężko trenować i wrócić po złoto Red Bull Rampage za rok – powiedział Szymon Godziek.

Red Bull Rampage to najbardziej prestiżowe zawody kolarstwa grawitacyjnego, nieoficjalne mistrzostwa świata w freeride MTB. Od 2001 roku odbywają się w kanionie w Virgin w stanie Utah. Polegają na wykonywaniu zjazdów z wysokości i robieniu trików w powietrzu.

32-letni Szymon już po raz drugi stanął na podium tej imprezy – wcześniej miało to miejsce w roku 2022. Rok temu zaliczył w tych zawodach groźny upadek. W tym roku zmierzył się z szesnastoma riderami z całego świata.