niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaUSAConnecticutStan CT wspiera przedsiębiorców

Stan CT wspiera przedsiębiorców

W sumie 150 mln dolarów w postaci niskooprocentowanych pożyczek trafi do podmiotów spełniających kryteria z Connecticut.

Stan przeznaczył 75 milionów dolarów na wsparcie dla małych biznesów i organizacji niedochodowych w firmie niskooprocentowanych pożyczek. Fot. Archiwum WEM

Małe firmy i organizacje non-profit z Connecticut będą mogły starać się o fundusze z nowego programu wsparcia – Connecticut Small Business Boost Fund. Gubernator stanu Ned Lamont ogłosił w poniedziałek 25 lipca start przyjmowania od uprawnionych podmiotów wniosków o niskooprocentowane pożyczki. Aktualnie przedsiębiorcy i aktywiści mogą starać się o fundusze w wysokości od 5 000 do 500 tys. dolarów.

Uruchomiony przez Lamonta program ma na celu pomoc małym firmom i organizacjom non-profit. W szczególności tym działającym w społecznościach o niskich dochodach i historycznie zaniedbanych w dostępie do elastycznego kapitału obrotowego. Pożyczki przyznawane w ramach Connecticut Small Business Boost Fund mają stałą stopę procentową 4,5% i są dostępne dla kwalifikujących się podmiotów działających na terenie stanu, zatrudniających 100 lub mniej pełnoetatowych pracowników i posiadających roczne przychody poniżej 8 mln dolarów.

Connecticut postanowiło zainwestować 75 mln dolarów w rozwój programu, który oferuje pożyczki na łączną kwotę 150 mln dolarów. Małe firmy i organizacje non-profit mogą składać wnioski online na stronie CTSmallBusinessBoostFund.org. Fundusz kredytowy tego typu odniósł wcześniej sukces w ramach programów realizowanych w Kalifornii, stanach Nowy Jork i Waszyngton.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -