czwartek, 6 października, 2022
Strona głównaWiadomościPolskaStabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość

Stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość

Stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość. W porównaniu do poprzedniego tygodnia mamy już 13–procentowy wzrost średniej liczby zakażeń. W kolejnych tygodniach będziemy obserwować dalsze wzrosty – napisał w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej przed Ministerstwem Zdrowia w Warszawie, 6 lipca. Zakończyło się posiedzenie sztabu dotyczącego sytuacji epidemicznej w Polsce. Fot. Mateusz Marek/PAP

Minister Niedzielski w poniedziałek na Twitterze ostrzegł przed spodziewanym wzrostem liczby zakażeń wirusem SARS–CoV–2.

„Stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość. W porównaniu do poprzedniego tygodnia mamy już 13-procentowy wzrost średniej liczby zakażeń. W kolejnych tygodniach będziemy obserwować dalsze wzrosty, o czym świadczy zmiana wskaźnika reprodukcji wirusa (R), który osiągnął znowu wartość 1” – napisał minister.

Wskaźnik R informuje o tym, ile osób statystycznie może zainfekować jeden zakażony. Jeżeli wskaźnik R jest powyżej 1 oznacza to, że jeden chory zakaża więcej niż jedną osobę.

Olga Zakolska/PAP

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -