niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaDziałySportŚredni występ Polaków w lekkoatletycznych ME

Średni występ Polaków w lekkoatletycznych ME

Dwa złote, dwa srebrne, dwa brązowe medale padły łupem polskich sportowców podczas mistrzostw Europy w lekkiej atletyce. To taki sobie prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.

Natalia Kaczmarek nie miała sobie równych na jedno okrążenie. Fot. pzla.pl

W Wiecznym Mieście na najwyższym stopniu podium stanęli: Wojciech Nowicki (rzut młotem) i Natalia Kaczmarek (400 m). Srebro wywalczyły Ewa Swoboda (100 m) i Anita Włodarczyk (rzut młotem), a brąz Pia Skrzyszowska (100 m ppł) i Michał Haratyk (pchnięcie kulą). Dorobek ten dał Polsce 9. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Z kolei w tabeli punktowej lekkoatleci znad Wisły uplasowali się na 10. pozycji. Do Włoch pojechała najliczniejsza kadra w historii – 96 nazwisk – ale nad Tybrem zdobyła tylko 65 punktów. To najgorszy wynik od 12 lat. Dwa lata temu, na ME w Monachium, Polacy stawali na podium aż 14 razy.

Medale uciekły m.in. na 110 m przez płotki, bo Damian Czykier i Jakub Szymański nie kończyli swoich biegów przez błędy techniczne. W skoku wzwyż Norbert Kobielski potrzebował do podium tylko 2.26 m, ale nie sprostał tej wysokości.

Sportowcy, kibice i dziennikarze narzekali na marną organizację mistrzostw. Brakowało odpowiedniego transportu, ale też… butelek z wodą na stadionie (temperatura przekraczała 30 stopni).

Z kolei sędziowie rzucali kłody pod nogi samym lekkoatletom, przez co ucierpieli m.in. Oliwer Wdowik (100 m) czy Klaudia Wojtunik (100 m ppł). – Mam nadzieję, że jest to ostatnia impreza mistrzowska we Włoszech, że już nic się tutaj nigdy nie odbędzie. Dziękuję bardzo – stwierdziła Ewa Swoboda.

tom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -