poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsSpowolnienie na rynku nieruchomości w 2022 roku

Spowolnienie na rynku nieruchomości w 2022 roku

Jak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez The Warren Group i opublikowanego w środę 21 grudnia, sprzedaż domów jednorodzinnych na terenie Massachusetts spadła w listopadzie zeszłego roku do najniższego poziomu od ośmiu lat. Równocześnie ceny nieruchomości poszybowały, osiągając nowy rekord.

Najnowszy raport dotyczący rynku nieruchomości w Massachusetts wskazuje na kontynuację trendów zauważalnych już kilka miesięcy temu. Fot. Archiwum WEM

W całym Massachusetts w listopadzie sprzedanych zostało w sumie 3,806 domów jednorodzinnych. Wynik ten oznacza spadek o 29.4 procent w porównaniu z analogicznym okresem rok temu i spadek o 34.7 procent w porównaniu z danymi sprzed dwóch lat. Równocześnie jest to najniższy poziom sprzedaży od listopada 2014 roku.

Autorzy raportu zaznaczyli, że spadek sprzedaży domów jednorodzinnych w listopadzie nie był zaskoczeniem. Jest on kontynuacją ponadrocznego trendu. Jest on widoczny także na rynku mieszkań. W listopadzie spadek rok do roku wyniósł tu 21.8 procent.

Równocześnie specjaliści podkreślają, że ceny zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań, po raz kolejny wzrosły. Średnia cena domu jednorodzinnego w Massachusetts w listopadzie wyniosła 530,000 dolarów, czyli o 15.2 procent więcej niż w listopadzie 2020 roku. W przypadku mieszkań mediana ceny sprzedaży wzrosła o 6 procent od listopada 2021 roku, osiągając poziom 475.000 dolarów.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -