sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaGorący TematSpotkanie Duda – Trump w Nowym Jorku

Spotkanie Duda – Trump w Nowym Jorku

Prezydent RP Andrzej Duda przebywa z wizytą w Nowym Jorku Towarzyszy mu małżonka Agata Kornhauser – Duda.

Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem w środę, 17 kwietnia, w Trump Tower na Manhattanie. Fot. KPRP

Podczas wizyty Andrzej Duda spotkał się z 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Do spotkania doszło w środę, 17 kwietnia, w Trump Tower przy Piątej Alei na Manhattanie. Spotkanie trwało 2,5 godziny. – Przyjacielskie spotkanie, w bardzo miłej atmosferze – stwierdził po jego zakończeniu prezydent Polski. Na razie nie podano bliższych szczegółów na temat tego, czego dokładnie dotyczyła rozmowa.

Spotkanie obecnego prezydenta RP w były i aktualnie ubiegającym się o reelekcję prezydentem USA skomentował premier Polski Donald Tusk. „ Ufam, że prezydent w czasie nowojorskiego spotkania skorzystał z rekomendacji polskiego rządu i przedstawił polski punkt widzenia na kwestie bezpieczeństwa. W tych sprawach trzeba nam maksimum zgody i minimum kontrowersji. Nawet jeśli wybieramy różnych rozmówców” — napisał na platformie X.

Warto przypomnieć, że w czasie trwania kadencji prezydenta USA Donalda Trumpa obaj przywódcy spotykali się wielokrotnie. W lipcu 2017 r. w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych: we wrześniu 2018, w czerwcu 2019 r. i w czerwcu 2020 r. Poza tym Andrzej Duda i Donald Trump spotykali się kilkakrotnie przy okazji rozmów wielostronnych, m.in. szczytów NATO, posiedzeń Zgromadzenia Ogólnego ONZ, spotkań Forum Ekonomicznego w Davos.

JS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -